Transmetuar më 10-11-2018, 11:48

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta, por vranësira më të shpeshta shfaqen në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Ky stabilitet i atmosferes do të na shoqerojë deri vonë pasdite, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit konstante në mëngjes por rritje të lehtë sjell mesdita duke variuar nga 4 gjatë mëngjesit deri 24 – 25°C, maksimumi në zonat Perëndimore.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi permanent Lindor duke krijuar në det dallgëzim 1 ballë./b.l/noa.al/