Transmetuar më 16-10-2018, 22:37

Për të gjithë të apasionuarit e makinave, Porsche ka gati "bishën" e saj më të re.

Suv “Macan” është makina e re prezantuar në Paris nga Porche dhe është gati për t’u porositur nga fansat e gjigantit gjerman të makinave.

Me një stil të ri, gjithmonë shumë e zhdërvjellët, ajo ofron një motor benzine me katër cilindra turbo.

Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë për vetëm 6.7 sekonda e mund të kapë një shpejtësi maksimale prej 225 km në orë.

Më poshtë keni fotot e kësaj makine të re.