Transmetuar më 25-09-2018, 21:50

Edhe pse stina e Verës mbaroi dhe tashmë shumica pushimet i kanë lënë pas, kjo nuk do të thotë se nuk ka ende njerëz në kërkim të pak ditëve të qeta.

A jeni edhe juve ndër ata që nuk i keni shijuar pushimet për këtë vit?

Dëshironi një vend larg zhurmës dhe të harroni stresin?

Në botë ekzistojnë shumë vende të tilla, por më poshtë ne po rendisim 10 prej vendeve më të qeta, edhe pse shumë prej shqiptarëve e kanë të pamundur t’i vizitojnë.

10-Butan

9-Ishulli i Jugut në Zelandën e Re

8 – Parku kombëtar i vullkanit Arenal në Kosta Rika

7 – Parku Kombëtar Jasper në Kanada

6 – Seychelles

5 – Lugina e Loira-s në Francë

4 – Bora-Bora, Polinesia franceze

3 – Papua, Guinea e Re

2 – Lapponia, Finlandë

1- Rajoni i Jungfrau, Zvicër