Galaxy S10, vjen me një ndryshim shumë të rëndësishëm
Transmetuar më 17-09-2018, 18:29

Samsung ka sjellë një formulë fituese të dizajnit për hyrjet e fundit në serinë Galaxy S të telefonave, por sipas CEO të divizionit mobil të Koresë së Jugut, “ne jemi afër disa ndryshimeve të mëdha me pajisjen e vitit të ardhshëm”.

Siç është raportuar nga SamMobile, shefi i biznesit të telefonave të Samsung, DJ Koh, foli me mediat kineze më parë këtë javë, duke u thënë atyre të presin ndryshime “shumë të rëndësishme të dizajnit” për Galaxy S10.

Për fat të keq, Koh nuk ka specifikuar asgjë konkrete, ndonëse deklaroi se Galaxy S10 do të lançohet në disa opsione të mahnitshme të ngjyrave, duke na lënë të besojmë se Samsung mund të ofrojë telefonin e ardhshëm në disa nuanca më të pazakonta.

Ndërsa dizajni i S10 është premtuar të jetë rrënjësisht i ndryshëm.

Fansat janë duke pritur gjëra të mëdha për pajisjen historike, e cila do të jetë e dhjeta Galaxy S për t’u lançuar në nëntë vjet, dhe nëse spekulimet rreth përmirësimeve të mëdha që rrethojnë telefonin duhet të besohen, pajisja mund të përfundojë të jetë shumë interesante. /k.k/noa.al/