Transmetuar më 09-08-2018, 15:03

Mund t’ju ketë ndodhur edhe ju të jeni në një lartësi dhe dikush t’ju nxisë të hidheni, në det, lumë a pishinë, por ju ngurroni.

Kështu ka bërë dhe një vajzë 16-vjeçare në SHBA e cila ishte e prerë në JO-në e saj që mos hidhej nga ura shumë e lartë në Uashington ku edhe jeton.

This is the shocking moment Jordan Holgerson, 16, was pushed off a bridge by her friend in Yacolt, Washington on TuesdayThe horrifying video shows Jordan standing above Moulton Falls on the Lewis River, with her friends gathered behind her'No, I won't go in,' Jordan can be heard telling her friends as they try to pressure her into jumping off the bridgeSuddenly, one of them pushes the teen off the bridgeOne man can be heard on camera asking 'Ready?' before a female friend is seen shoving Jordan off the bridgeOne man can be heard on camera asking 'Ready?' before a female friend is seen shoving Jordan off the bridgeThe teen fell 60 feet into the water below, landing with a horrifying thud as her friends gaspedJordan said someone immediately swam out to rescue her after she hit the water

Vajza, Jordania Holgerson, për disa herë rresht tha “Jo, nuk dua të hidhem”, teksa qëndronim në urën mbi “Moulton Falls” në lumin Lewis në Yacolt të kryeqytetit amerikan.

Por një dorë nga pas e shtyu fort dhe vajza e lebetitur ra nga lartësia e madhe, në gjendje shoku.

E lënduar nga rënia që kurrë nuk priste t’i ndodhte, Jordania përfundoi në spital me plagë, por pa rrezik për jetën.

Ndërsa nuk dihet se ç’u bë me shoqen që i dha të shtyrën dramatike. /noa.al/

Ja video: