Transmetuar më 17-05-2018, 08:00

Të gjithë ata që gatuajnë e kanë parasysh atë momentin kur duan të presin diçka, por thika s’iu përgjigjet.

Por ekziston një mënyrë fare e thjeshtë, e cila zgjat vetëm pak sekonda për ta bërë thikën tuaj “brisk”.

Gjithë çfarë ju duhet është një pjatë qeramike, të cilën duhet ta ktheni përmbys.

Fërkojeni tehun e thikës tetë herë në njërën anë dhe tetë herë në tjetrën, siç mund të shihni në videon më poshtë.

Në fund mund ta përdorni thikën si të re dhe rezultati është i paparë. /a.y/noa.al