Transmetuar më 15-05-2018, 14:31

Dashi

Dashuria: Histori dashurie të gatshme për të garantuar ndjenjat e papërshkrueshme, skenarë të denjë për t’u jetuar. Atmosfera në shtëpi për ata që tashmë kanë një partner, do të jetë e ngrohtë! Kontrolloni demonin e ngutjes që shpesh ju çon për të nxjerrë përfundime të nxituara. Dhe kjo sidomos nëse jeni gati për të marrë një vendim të rëndësishëm në lidhje me shtëpinë ose një lëvizje. Lidhjet e varura mund të arrijnë një pikë pa kthim. Venusi ju shikon me sy të ëmbël dhe do t’ju ndihmojë në situatat më të vështira. Mërkuri shtyn beqarët të realizojnë takime dhe njohje interesante.

Puna: Të ardhurat janë më të sigurta, në disa mënyra rriten dhe ju lejojnë të investoni pa probleme dhe të planifikoni shpenzime si për shtëpinë ashtu edhe për të njëjtin aktivitet. Horoskopi njofton se ata të cilët duhet të përballen me një intervistë apo të propozojnë një ide në kokë, do të duhet të përpiqen për t’u vlerësuar për talentet e tyre. Ju do të jeni diplomatë dhe do të keni shumë durim… dhe e gjithë kjo do të jetë një ndihmë e madhe.

Demi

Dashuria: Ndiheni plot energji pozitive, gati për të derdhur në marrëdhënien tuaj dhe për të krijuar harmoni magjike. Dëshirat tuaja janë gati të bëhen realitet. Shikoni përpara për bashkëjetesë, martesa, trashëgimtarë. Ata që kanë ndërmarrë një marrëdhënie të gjatë në distancë së pari do të vuajnë distancën dhe pastaj do të arrijnë një ekuilibër të ri të brendshëm. Horoskopi zbulon se zemrat e vetmuara do të luajnë një strategji për të bërë shkelje në ata që e përqendrojnë kuriozitetin dhe vëmendjen e tyre dhe … do të marrin “fitore” të bukura. Personi në të cilin keni vendosur besim dhe shpresë, më në fund do të hapë dyert e zemrës së tij!

Puna: Me përkushtim dhe këmbëngulje do të arrini qëllime të papritura, ndoshta në të cilat ju nuk besonit më. Ju do të jeni në gjendje të krijoni një atmosferë miqësore në punë dhe ata që janë gati të mbyllin një marrëveshje ose të negociojnë do të jenë shumë me fat. Ju do të përfundoni projektet që keni lënë në gjumë, do të merrni reagime të shkëlqyera. Marsi ndihmon për t’u përballur me diskutimet pa u kapërcyer nga figura profesionale autoritare dhe me një ndikim të caktuar.

Binjakët

Dashuria: Parashikohen ndryshime, veçanërisht për ata që përballen me një fazë të stuhishme dhe janë gati të kthejnë faqen në mënyrë që të mos vuajnë më. Ata që nuk marrin stimulim nga partneri/ja i/e tyre dhe janë të ngopur me kthimin gjithnjë në të njëjtin diskutim do të përfundojnë duke marrë një vendim të rëndësishëm. Beqarët do të takohen me njerëz shumë interesantë, duke stimuluar nga të gjitha këndvështrimet. Çifte të qëndrueshme dhe të mirë-testuar, megjithatë, mund të gëzojnë kënaqësitë e erosit dhe planifikojnë së bashku një udhëtim, një pushim, me pak fjalë, diçka absolutisht jo të detyrueshme, por të lumtur dhe të përkryer në përputhje me natyrën tuaj të gjallë dhe kurioze. Kjo, siç njofton horoskopi, është java e duhur për stimulimin e miqësisë!

Puna: Mërkuri pozitiv, ylli juaj udhëzues, do t’ju shtyjë për të bërë zgjedhje të drejta, për të rritur kontaktet dhe të zgjidhni njerëz të besueshëm përmes të cilëve  mund të përfundoni objektivat dhe projektet. Kush prej jush disa javë më parë ka qenë ndërmjet pasigurisë dhe mërzisë, tani mund të llogarisë një vizion më të qartë të sferës së tij profesionale. Bazat do të ringrihen ngadalë për të nisur sfida të reja. Yjet do t’ju vënë përpara ngjarjeve të paparashikueshme të biznesit që do të jenë, në një farë mënyre, të lidhura me të kaluarën. Urani do t’ju japë kuptim praktik dhe organizim për të shmangur konfuzionin dhe për t’u përballur me sprovat e përditshme në mënyrën më të mirë.

Gaforrja

Dashuria: Miq të rinj, një projekt në çift gati për të marrë krah, takime me fat… një javë me të vërtetë interesante… do të jetë me vlerë të kujtohet! Për më tepër, Venusi përmirëson imazhin tuaj dhe ju bën të mrekullueshëm dhe të guximshëm, për të bërë njohje dhe pushtime marramendëse. Kush është i lidhur me një partner/e në një mënyrë të përhershme, do të jetë në gjendje të formalizojë: propozimet hyrëse të gatshme për të shkrirë zemrat! Priten emocione të reja, ndjesi të ëmbla të gjitha për të jetuar!

Puna: Jupiteri është harmonik në dukje dhe garanton kthesa të papritura! Kreativiteti do të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve në punë, në krahun tuaj do të jetë edhe Urani. Horoskopi njofton se ky planet do të rifillojë vigjilencën dhe vendosmërinë mendore, cilësi që do t’ju çojnë shumë larg. Në rast të kritikave të padrejta, mos u mbyll si një iriq!

Luani

Dashuria: Venusi ju fal një javë elektrizuese, plot me kthesa të papritura. Kush është në çift do të vuajë nga një pasiguri, por mendoni me kujdes para se të merrni hapa të nxituara të cilat pastaj mund të sjellin në pendim. Pas mbërritjes, surpriza është shumë e mirëpritur, e gatshme për ta bërë zemrën tuaj të mundë gjithçka. Kontrolloni impulset polemike dhe frenoni skenat e xhelozisë në qoftë se ju nuk dëshironi të shkatërroni një lidhje tashmë në bilanc. Tërheqje magjike parashikohen për beqarët, dhe shumë prej tyre do të lulëzojnë papritur.

Puna: Ju do të ndiqni qëllimet tuaja të karrierës me vendosmëri duke arritur rezultate të shkëlqyera. Me këmbëngulje, sidomos nëse jeni duke kërkuar për punë ose në procesin e ndryshimit të pozicionit tuaj aktual të punës, ju do të arrini një qëllim shumë më të dëshiruar. Nëse një situatë nuk shkon mirë, përpiquni të mbani veten të shkëputur emocionalisht në mënyrë që të mos dorëzoheni. Fitimet do rriten ndjeshëm.

Virgjëresha

Dashuria: Do të shpërbëhen nyjet, kthime të papritura të gatshme për të destabilizuar ditët tuaja. Përveç kësaj, yjet premtojnë ndryshime të papritura që nuk janë gjithmonë negative, siç janë premtimet dhe deklaratat e dashurisë. Kush është në çift, do të zbutë tendencën për të argumentuar në lidhje me çdo gjë … partneri/ja juaj mund të lodhet nga kjo. lodhur . Përpiquni të jeni më qetë dhe mirëkuptues. Takimet e reja do të zhvillohen pa shumë vështirësi dhe mbi të gjitha, në mjedise të ndryshme. Obligacionet e lindura në muajt e mëparshëm konsolidohen më tej.

Puna: Jeta profesionale po shkon mirë. Çdo ditë, mblidhni gjithnjë e më shumë mbështetje, të arrini qëllime interesante. Marsi nxit guximin dhe vullnetin, përzierjen e duhur për kënaqësi dhe sukses. Besoni në aftësitë tuaja më të mira dhe përballuni me sfidat në vendin e punës pa frikë. Ata që studiojnë do të jenë në gjendje të rivendosin veten e tyre falë vlerësimit dhe njohjes.

Peshorja

Dashuria: Ata që kanë pësuar grindje në jetën sentimentale, të përballur me situata të pasigurta do të jetojnë më në fund një javë më të relaksuar dhe të qetë. Harmonia, joshja dhe vitaliteti do të jenë elementët që do ta karakterizojnë atë. Do të ketë sqarime, kthesa të papritura. Pamja astrale e yjeve është e larmishme dhe plot surpriza. Do të ketë kthime, kërkesa ose propozime të papritura … ngjarje të gatshme për të shqetësuar vazhdimisht ditët. Marsi ndihmon beqarët për të konsoliduar njohjet dhe takimet, të gatshëm për të ndryshuar statusin e tyre. Venusi shkëlqen në qiellin tuaj. Disa vështirësi në nivelin e komunikimit do t’ju detyrojnë të rishikoni një vendim … megjithatë, gjërat do të vendosen në rregull përpara fundjavës në sajë të mikut tuaj, Mërkurit.

Puna: Vështirësitë lehtësohen, objektivat e vendosura fillojnë të përfundojnë njëra pas tjetrës dhe do filloni të shihni fitimet e para. Një cikël mbyllet, një i ri është gati të hapet. Qartësia e ekspozitës, vullneti, përcaktimi dhe pasioni do t’ju çojnë për të eksploruar terrene të reja. Ata që kërkojnë punë ose duan të ndryshojnë drejtimet do të jenë në gjendje të eksplorojnë mundësi të ndryshme. Nëse ju vijnë propozime të reja, njihuni si t’i mirëprisni ato me një mendje të hapur, që të mos lini hapësirë për shumë kufizime dhe frikë.

Akrepi

Dashuria: Venusi rigjallëron ndjenjat e vjetra, zhvillon situata të lindura në mënyrë të pahijshme në muajt e mëparshëm. Beqarët do të realizojnë njohje dhe pushtime me guxim. Tërheqje intriguese do të lindin, të shoqëruar nga atmosfera erotike dhe  ëmbëlsia. Çiftet do të vazhdojnë të dizenjojnë folenë e tyre të dashurisë dhe ata do ta bëjnë atë me entuziazëm dhe gëzim. Tranzicionet planetare ndihmojnë lidhjet në krizë për të riparuar ato fraktura që kanë zhdukur gradualisht bashkimin. Një përqafim ngushëllues, një puthje, një vështrim i ëmbël do të mjaftojë për të rivendosur kuptimin e humbur. Marsi e gjallëron jetën në çift. Kjo është koha e duhur për të planifikuar një udhëtim!

Puna: Kjo javë është e gatshme të shënojë një kthesë të vërtetë pozitive në jetën tuaj të punës, siç dëshmohet nga qielli i qartë i majit. Ju do të jeni krenarë dhe të kënaqur me qëllimet që keni arritur me përpikëri. Asgjë dhe askush nuk do të pengojë projektet tuaja ambicioze. Fitimet shtesë pritet të vijnë së shpejti.

Shigjetari

Dashuria: Venusi bujar ju jep harmoni dhe dëshirë për të ndarë qëllimet e përbashkëta. Marsi, nga ana tjetër, do të largojë të gjitha dyshimet tuaja dhe ju do të keni një vizion shumë të qartë të dashurisë dhe marrëdhënieve në përgjithësi. Sipas raporteve të horoskopit, beqarët nuk do të ndeshen me pengesa dhe do të kenë sukses në nxitjen e interesit të personit për të cilin ata kanë interes. Skenari planetar i këtyre ditëve krijon tërheqje të pazakonshme, sidomos me njerëz që nuk kanë lidhje me rrethin tuaj të miqve ose që jetojnë larg nga ju.

Puna: Mërkuri ndihmon për të realizuar fitime dhe situata. Me lëvizje të mençura dhe fitore, ju do të arrini qëllime të papritura. Karriera është e gatshme të konsolidohet më tej. Fantazia dhe kreativiteti do t’ju ndihmojnë shumë, sepse ata do t’ju lejojnë të gjeni zgjidhje të zgjuara për problemet. Entuziazmi dhe optimizmi do të shoqërojnë ditët tuaja dhe nuk do t’ju lënë vetëm kur do të keni pengesa.

Bricjapi

Dashuria: Takime për çiftet që duan të realizojnë ëndrrat e tyre në sirtar, mund të mbështeteni në një qiell të bukur, të gatshëm për të përmbushur të gjitha dëshirat. Horoskopi njofton se projektet që lidhen me jetën familjare do të përmbushin favorin e yjeve. Kush duhet të qartësojë një çështje të përgjegjësisë me gjysmën e ëmbël ose që dëshiron të shohë qartë në lidhje me një marrëdhënie që sapo ka lulëzuar, do të ndeshë një pengesë të vogël. Kjo sidomos nga fundi i javës, kur Venusi hyn në opozitë dhe do të krijojë keqkuptime dhe grindje, por për fat të mirë me lehtësi të zgjidhshme. Për beqarët parshikohen takime interesante dhe të papritura të cilat premtojnë shumë.

Puna: Marsi ndihmon në konsolidimin e ëndrrave të karrierës. Përparime në horizont! Urani shpërndan dhurata të papritura, siç janë kontratat afatgjata. Hapet një fazë e re. Shumë prej jush do t’i qasen pasioneve të reja ose do të rifillojnë kurse të papërfunduara. Përcaktimi dhe fryma e përshtatjes do t’ju ndihmojë të përballeni edhe me pengesat në dukje të pakapërcyeshme.

Ujori

Dashuria: Ju do të vini në pikëpyetje atë që nuk është duke kontribuar sa ju në marrëdhënien tuaj. Ajo që ju doni është një lidhje më e thellë, e dobishme, por në të njëjtën kohën e lirë… për të ndjekur hobet dhe pasionet. Beqarët do ndjekin aventurat dhe do të shpërblehen me njohje të reja, interesante, intriguese.

Puna: Mërkuri ju shpërblen me largpamësi dhe kthjelltësi, duke ndihmuar për të zgjeruar më tej perspektivat. Ju do të merrni vendime të rëndësishme. Horoskopi, njofton se me ndihmën e një eksperti, do të vendosni rregull në cështejt tuaja financiare!

Peshqit

Dashuria: Venusi është ende duke vepruar dhe ‘mëkatuar’ nga mungesa e momentit emocional. Ju do të prireni për të qenë të bllokuar derisa të gjeni gjuhën e dialogut. Partneri/ja i/e shqetësuar me heshtjen tuaj do krijojë ide në mendjen e vet të cilat mund të shkaktojnë edhe gridje të bezdisshme. Kjo situatë mund të zgjasë deri në fundjavë. Beqarët të angazhuar me punë, nuk do të akenë kohë apër jetën private dhe do refuzojnë shumë fteaa për takime duake qëndruar në të njëjtin status.

Puna: Urani hyn në shenjën tuaj dhe ofron dhurata të papritura. Shumë situata të rënda, sidomos me shefin apo me bashkëpunëtorë, do të gjejnë zgjidhje. Kurajo! Yjet janë të gjitha në favorin tuaj! Ju do të përshtateni me situatat e reja edhe pa e kuptuar atë! Mërkuri ju ndihmon të menaxhuar negociatat në kohë rekord. Të vetëpunësuarit do të gëzojnë një periudhë shumë pjellore për biznesin.