Transmetuar më 15-05-2018, 08:12

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke dhënë një lajm të mirë për zonën e Vlorës.

Më konkretisht ai ka publikuar pamjet e projektit për ndërtimin rrugës nga Portit i Jahteve në Orikum, drejt Llogarisë dhe Himarës.

“Me imazhet e projektit për ndërtimin e aksit rrugor nga Porti i Jahteve në Orikum, duke vijuar në Llogara, për tu lidhur më pas me Himarën përmes një tuneli, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Kryeministri.

Në videon më poshtë gjeni pamjet e projektit. /a.y/noa.al