Transmetuar më 14-05-2018, 11:48

Po shëtisnin buzë detit në plazhin e Gloria në Filipine, kur disa persona u shokuan nga ajo që panë.

Buzë detit u pikas një krijesë e mistershme e paidentifikuar, e cilësuar si “monstra” e detit.

E bardhë dhe me qime, krijesa e çuditshme, u zbulua këtë të shtunë, ndërkohë që studiuesit po merren për të analizuar ADN-në.

Turistë dhe banorë të zonës, të kuriozuar u afruan për ta zbuluar, shkruan noa.al.

Në videot dhe fotografitë që shoqërojnë shkrimin, shihni me detaje, pamjet e krijesës misterioze. /a.y/noa.al