Transmetuar më 13-05-2018, 07:46

Një moment vërtetë i sikletshëm për këngëtaren britanike Surie, teksa këndonte në finalen e festivalit europian të muzikës, Eurovision 2018.

Gjatë kohës që Surie këndonte, një fans nga publiku u ngjit furishëm në skenë dhe i rrëmbeu mikrofonin.

Ndonëse e sikletosur dhe pa mikrofon, këngëtarja nisi të duartrokasë duke ndjekur ritmin, teksa punonjësit e sigurisë, ndërhynë dhe e larguan “të paftuarin”.

Drejtuesit e festivalit kërkuan që kënga të këndohet edhe një herë, por këngëtarja refuzoi.

Surie deklaroi se ndihej krenare dhe nuk ka arsye që të këndonte sërish. /a.y/noa.al