Transmetuar më 07-05-2018, 22:17

Këngëtarja Nexhmije Pagarusha ka festuar ditën e sotme 85-vjetorin e lindjes.

Me rastin e këtij përvjetori, ajo ka marrë urime dhe vlersime të shumta, nga të njohur e të panjohur.

Pjesë e urimeve për 85-vjetorin e saj është bërë edhe shoumeni, Ardit Gjebrea.

“Fat që jetoj kohën tënde”, shkruan Ardit Gjebrea në urimin e tij.

Urimi i plotë i Ardit Gjebreas:

Gëzuar ditëlindjen Çika jeme! Në fakt ti je Çika e të gjithëve, je Bylbyli i Kosovës, Diva e vërtetë, The real Queen!

Por ty të pëlqen thjesht #NexhmijePagarusha dhe në fakt kush të njeh shpirtin, e di se sa e mira je!

Fat që jetoj kohën tënde!/a.k/noa.al/