Transmetuar më 04-05-2018, 11:02

A e keni menduar ndonjëherë se çfarë mendojnë meshkujt për femrat e padepiluara?

Nëse mendoni se ata e presin shumë keq, e keni gabim. Nuk ndodh përherë kështu.

Edhe pse natyra e brishtë e femrës do të dukej më mirë pa qime, ka nga ata meshkuj që pëlqejnë “natyralen”.

Por kujdes, kjo nuk do të thtë se duhet ta teproni.

Meshkujt preferojnë që femra të ketë disa qime në trup, por jo shumë. Nëse jeni natyrë aventureske dhe doni të mbani modele, atëherë kini parasysh të mos e teproni.

Rezulton se 2/3 e meshkujve e pëlqejnë femrën me qime, por brenda këtyre normave, pa e tepruar. 

Steven Dodd, kryesues i studimit të “Manscape” thotë se  “edhe pse meshkujt janë ende shumë pas krahasuar me femrat, kur vjen puna te regjimi personal i tyre, gjithnjë e më shumë po përdorin produkte si shiritat e dyllit, apo kremrat depilues për të hequr qimet”./a.m./noa.al/