Transmetuar më 01-05-2018, 23:18

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen dhe plagosjen ka ndodhur në Kosovë.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur gjatë mbrëmjes së sotme, rreth orës 22:00, në aksin rrugor Prishtinë-Mitrovicë, në dalje të fshatit Milloshevë.

Si pasojë e aksidentit, një person ka ndërruar jetë, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur.

Mësohet se një automjet tip Opel Corsa, është vetëaksidentuar.

Ende nuk dihen rrethanat e këtij aksidenti.

Ndërkaq lajmi për aksidentin, është konfirmuar për mediat vendase edhe nga Policia.

Vijojnë hetimet për të zbuluar shkaqet e aksidentit në fjalë./a.k/noa.al/