Transmetuar më 30-04-2018, 16:39

Parazitët në organizëm prekin shumë njerëz, dhe janë goxha të bezdisshëm.

Prania e tyre sjell për pasojë mungesë energjie dhe shtresa yndyrore.

Prandaj është e nevojshme që të provoni këtë pluhur popullor, për të shpëtuar nga ky problem.

Rezultatet nuk do të mungojnë, do të rregulloni peshën, do të ndieni lehtësi në aktivitetet e përditshme.

Përbërësit:

– 100 gram fara liri

– 10 gram xhenxhefil

Përgatitja:

Në blender përzieni bashkë derisa të përftoni pluhur të pastër.

Çdo ditë merrni nga dy lugë të plota të këtij pluhuri. Mirë do ishte që të praktikohej në orët e para të mëngjesit.

Kur të përfundoni pjesën tre-ditore, bëni një pushim prej 3 ditësh, dhe më pas përsëriteni sërish. /k.k/noa.al/