Transmetuar më 30-04-2018, 14:41

Një aksident me motor i ka marrë jetën një këngëtari shqiptar. Viktimë ka mbetur Jeton Kuçi, nga Deçani, Kosovë.

Gjithçka ka ndodhur pas një aksidenti në Deçan me motoçikletë, i ndodhur ditën e djeshme.

Ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme, si pasojë e dëmtimeve të marra nga përplasja.

Kuçi njihej si këngëtar i muzikës popullore dhe ishte mjaft i dashur për publikun e Kosovës.

Jo vetëm kaq por ai ka qenë edhe ish luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /a.y/noa.al