Transmetuar më 19-04-2018, 20:56

Shkenca po ecën me shpejtësi dhe tashmë prodhimi i robotëve inteligjentë është një realitet i prekshëm.

Çdo ditë e më shumë robotët humanoidë po perfeksionohen duke i programuar ata të bëjnë gjëra që dikur ndoshta as nuk i kishim menduar.

Së fundi, kompania “Engineered Arts”, ka prodhuar një model i cili duket identik si njeri, dhe arrin që të shkojë në lokal e të porosisë birrë.

Klientët siç duket në video mbeten të befasuar teksa roboti i quajtur “Fred” komunikon me ta./a.m./noa.al/