Transmetuar më 16-04-2018, 16:51

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Këtë javë mund të vëreni një rënie të energjisë që do t'ju lejojë të mos e filloni sulmin ndaj predhës potenciale. Venusi hap rrugën për takime të jashtëzakonshme, të gatshme për të lënë shenjën e tyre. Një person që deri tani ka mbetur në dritë të zbehtë do të shfaqet në ditët tuaja dhe ... ato do të jenë shkëndijat e para! Lojërat yjore ndihmojnë çiftet në dashuri për të rizbuluar të kuptuarit e humbur. Marsi nuk ju shikon me sy të mirë, por nga ana tjetër erosi ndihmon të jetoni pasione të mëdha. Shumë prej jush në fund do të jenë në gjendje të sqarojnë një çështje që ka qenë në pritje për një kohë të gjatë. Do të jeni në gjendje të kapërceni shumë tensione.

Puna: Horoskopi njofton se ju do të konsolidoni më tej qëllimet e arritura dhe nuk do të jeni të kënaqur me atë që keni në duart tuaja. Dhe 'kjo është e mirë sepse, të nxitur nga shkathtësia dhe vullneti, ju do të konkretizoni ose ndihmoni idetë tuaja për të marrë formë. Në momente të caktuara, lodhja duket se do të marrë përsipër dhe ju do të ndjeni nevojën urgjente për të hedhur gjithçka. Ju presin ditë elektrizuese, të mbushura me lajme të shkëlqyera. Ju do të jeni në gjendje të ripërcaktoni edhe një bashkëpunim ose një marrëdhënie të prishur.

Demi

Dashuria: yjet sugjerojnë t'i kushtoni vëmendje asaj që thoni, gjë që mund të keqkuptohet nga partneri/ja. Mësoni të jepni hapësirat e lirisë. Duhet të përmbledhësh marrëdhënien tënde. Për beqarët, hapet një fazë shumë interesante. Lojërat planetare ju lejojnë të kaloni pamje intriguese dhe të rindizni pasionet "e lashta". Megjithatë, çiftet e vendosura mirë do të jetojnë një javë në kompleksin e lumtur, të shënuar nga momentet e mirëkuptimit të fortë. Ata që jetojnë një histori të largët duhet të ndjekin instinktet e tyre për të marrë një vendim sa më parë që të jetë e mundur.

Puna: planetët ofrojnë mundësi të papërsëritshme. Ka nga ata që më në fund do të marrin një punë të re. Kush, nëpërmjet këmbënguljes dhe vullnetit, do të arrijë një qëllim. Do të dilni me ide shumë të veçanta që do t'i pëlqejnë shefit shumë. Nga ana tjetër, nëse punoni vetë, do të gjeni veten përballë pengesave burokratike të cilat, nëse kërkoni një këshillë të kualifikuar, mund të kapërceheni pa ndonjë vështirësi.

Binjakët

Dashuria: një miqësi mes shakave të neveritshme, tani është bërë një tërheqje. Ky person përfaqëson llojin tuaj ideal, por frika e prishjes së klimës që është krijuar midis jush gjithmonë ju çon për të marrë një hap prapa. Yjet sugjerojnë marrjen e një vendimi sa më parë. Për beqarët, siç parashikon horoskopi, hapet një javë plot me risi. Mes daljeve dhe aperitiveve, nuk do të ketë mërzitje dhe do të njihni njerëz shumë të këndshëm. Çiftet, nga ana tjetër, do të jenë në gjendje të përballen së bashku me një pengesë të natyrës familjare që duket e pakapërcyeshme. Situata është përmirësuar ndjeshëm në krahasim me ditët e fundit.

Puna: në zyrë askush nuk mund të bëjë pa ty. Vizioni juaj, idetë tuaja janë gjithnjë bindëse dhe së shpejti do të vërejnë edhe ata që deri më tani kanë qenë skeptikë. Trajtojeni veten me një relaksim dhe rekreacion të shëndetshëm, ndoshta duke ju përkushtuar pasionit tuaj. Kush është gati të përballet me një intervistë të rëndësishme, duhet t'i kushtojë vëmendje të mos largohet.

Gaforrja

Dashuria: Më në fund do të jeni në gjendje të kurorëzoni ëndrrën e dashurisë dhe të ecni përpara me dikë që ju pëlqen. Shumë do të shikojnë mbi ju këtë javë ... bukurinë dhe do të jenë aleatët tuaj të çmuar. Për shumë çifte është koha për vendime të rëndësishme lidhur me jetën së bashku. Planetët këshillojnë shumë kujdes që të mos bëni zgjedhje të nxituara dhe mbi të gjitha, të mos grindeni kur pikëpamjet janë të ndryshme. Kush jeton ose ka përjetuar një krizë sentimentale, nuk duhet të vazhdojë të kundërshtojë të kaluarën!

Puna: pavarësisht kundërshtimit të disa planetëve, do të kaloni një javë shumë të zënë, plot me surpriza të bukura. Jupiteri është shumë i dobishëm. Falë mbështetjes së tij, ju do të jeni në gjendje të përfundoni një biznes të rëndësishëm. Ju do të sfidoni, me guxim dhe vendosmëri, çdo lloj kundërshtari nuk do të duket të jetë pengesë për qëllimet tuaja. Me fjalë të tjera, ju do të jeni shumë të favorizuar nga yjet që ju ndihmojnë të planifikoni që projektet të zbatohen në të ardhmen.

 

Luani

Dashuria: Venusi do t'ju ndihmojë të shpërndani dyshimet dhe shqetësimet dhe të forconi marrëdhënien me të dashurin tuaj, i cili po ecën drejt një faze të rëndësishme, pa tensione. Ka ditë të karakterizuara nga ndriçimi ku do të dëshironi të argëtoheni me partnerin/en dhe të përfshini atë në të gjitha nismat tuaja. Çiftet në mënyrë të vendosur, për më tepër, mund të mendojnë edhe për bashkëjetesë. Për më tepër, periudha është gjithashtu e shkëlqyer për rikthimin e një lidhjeje të prerë papritmas për shkak të keqkuptimit ose ndërhyrjes së jashtme ose për të filluar një të re. Një mik zë një vend shumë të rëndësishëm në mendimet tuaja ....

Puna: Çdokush që dëshiron të provojë një projekt të ri ose një aktivitet të ri, mund ta bëjë këtë pa shumë vështirësi. Trupat e planetëve ju ftojnë të mos bini ndesh me mjedisin rrethues dhe të mos i kushtoni shumë vëmendje kritikave të të tjerëve. Mërkuri ju bën shumë të kthjellët dhe aktiv, të gatshëm për të fituar sukses pas suksesit. Financat mbeten të qëndrueshme dhe siguria financiare ju ndihmon për të ndjekur të gjitha qëllimet tuaja.

Virgjëresha

Dashuria: me ndihmën e Venusit dhe Marsit do të jeni të përjetoni lindjen e dashurive të reja. Yjet sugjerojnë të jetoni çdo moment me intensitet pa kërkuar shumë probleme. Marrëdhëniet e gjata, megjithatë, do t'i nënshtrohen një revolucioni të vërtetë. Lajm shumë i mirëpritur pas mbërritjes në lidhje me familjen ose shtëpinë. Horoskopi zbulon se beqarët do të jenë në gjendje të shfrytëzojnë aftësitë e tyre analitike për t'u nisur në pushtime të sigurta.

Puna: kush ka një rol udhëheqës dhe kohët e fundit është përballur me vështirësi, më në fund do të jetojë më shumë ditë të mira, ku do të zhduken shumë re që kanë grumbulluar mendjen tuaj. Precizë dhe metodikë, do të arrini rezultate të shkëlqyera dhe do të jeni në gjendje të përfundoni një marrëveshje të rëndësishme. Horoskopi njofton se tregtia dhe negociatat do të puthen nga fati. Marsi mbështet kreativitetin tuaj dhe ju shtyn të jepni më të mirën. Saturni konkretizon ëndrrat tuaja të karrierës dhe është një paralajmërues i promovimeve dhe përparimeve.

Peshorja

Dashuria: tensione të vogla mund të lindin me partnerin/en. Kush po përjeton një situatë të pasigurtë sentimentale, duhet të tërhiqen sa më parë nga marrëdhëniet e tyre që të mos vuajnë apo jo të ushqejnë tensione të mëtejshme. Venusi jep emocione shumë të forta, në disa raste shumë të vështira për t'u menaxhuar. Marsi negativ ju bën nervoz dhe me pak dëshirë për t'iu nënshtruar "rregullave". Beqarët do kenë një dëshirë të madhe për të rënë në dashuri. Mundohuni të dini se kush ju pëlqen pa banuar shumë në thashethemet e njerëzve!

Puna: negativiteti i disa planetëve ju bën të shqetësuar dhe do të ndjeni një dëshirë të fortë për të tërhequr spinën nga bluarja e përditshme. Do të ketë çështje të një urgjence të caktuar që do të kërkojë që të gjitha përpjekjet tuaja të zgjidhen. Një divergjencë, e sqaruar në rrënjë, do t'i japë rrugë të kuptuarit reciprok. Jupiteri shpërndan të ardhura shtesë dhe ripagesa, të cilat do t'ju lejojnë të menaxhoni më lehtë shpenzimet e papritura!

Akrepi

Dashuria: ata që kanë përjetuar një periudhë pak të vështirë për shkak të një largimi ose një krize në çift, në fund mund të marrin frymë lehtësish. Një zbulesë e papritur, do t'i ndez ditët tuaja me një dritë të re. Marsi, i mrekullueshëm në qiellin tuaj, siguron pushtime të guximshme. Gjuetia për aventura do të përqendrohet te një person i njohur kohët e fundit. Mërkuri, siç zbulon horoskopi, krijon situata të rëndësishme të dialogut. Komunikimi, këtë javë, mund të përdoret si një mjet fitues për të joshur ... Rrufe të pritshme dhe rënia në dashuri do ti kapë pa ndonjë paralajmërim zemrat e vetmuara.

Puna: Në punë, ju do të jeni në gjendje të merrni vesh nga shefi juaj për aftësitë dhe cilësitë tuaja pa u shtrirë mbi kolegët tuaj. Një fazë interesante dhe premtuese hapet për ata që duan të investojnë kohën e tyre dhe paratë e tyre në sektorë të rinj. Jupiteri dhe Marsi, në formë të mirë, sigurojnë sukses në bisedime. Ju do të jeni shumë bindës. Mërkuri përmirëson ndjeshëm situatën ekonomike që tenton të bëhet më e qëndrueshme.

Shigjetari

Dashuria: dëshira për të kapërcyer, për të jetuar emocione të çmendura dhe të mëdha, mund të krijojë shumë probleme në çiftet e vjetra. Vlerësoni nëse është e përshtatshme të mbyllni ose të ruani një marrëdhënie që është e lodhur nga mërzia dhe zakoni. Fillim i mirë falë shtytjes pozitive të disa planetëve, të cilat ndihmojnë në zgjidhjen e suksesshme të situatave të komplikuara dhe shpërndarjen e atyre nyjeve të karakterit tuaj që shpesh sjellin gjendje të keqe dhe keqkuptime. Erosi është në nivelet më të larta: kënaqësia dhe pasioni janë të sigurta. Planifikimet planetare ndihmojnë më në fund ata që duan të zbulojnë veten për të gjetur fjalët e duhura për të rrëfyer ndjenjat e tyre.

Puna: hapet një periudhë gazmore për ata që kërkojnë një ndryshim. Ata që kërkojnë punë, duhet të bëjnë ndryshime në aktivitetet e tyre ose të ndryshojnë rolet ose detyrat. Fitimet janë në rritje edhe në qoftë se horoskopi sugjeron kalibrimin e të ardhurave dhe shpenzimeve në mënyrë që të mos dorëzohet në rast të shpenzimeve të papritura. Urani garanton surpriza të bukura dhe lajme që do të vijnë si një rrufe në qiellin blu. Jupiteri forcon ambiciet profesionale dhe aspiratat.

Bricjapi

Dashuria: magjepsës dhe misterioz, ju do të pëlqeni këtë ndjenjë dhe do të filloni me pushtime të reja, por që do ju zhgënjejnë. Marsi ju bën sensual dhe magjepsës, përzierje e duhur për kënaqësi. Venusi ndihmon në forcimin e marrëdhënieve me njerëzit që i përkasin së kaluarës. Çiftet që kanë përjetuar një periudhë të vështirë duhet të shmangin rënien e gabimeve të bëra më parë. Situata astrale, për më tepër, siç zbulon horoskopi, ndihmon çiftet e reja që sapo kanë lulëzuar. Kuptimi dhe harmonia do të krijojnë kushtet e duhura për hapat e rëndësishëm. Nga ana tjetër, ata që mendojnë të mbyllin një marrëdhënie për shkak të gënjeshtrave dhe keqkuptimeve duhet të marrin një vendim sa më parë.

Puna: idetë do të krijojnë projekte të gatshme për t'u përdorur ... është një kohë e mirë, mos u dorëzoni! Ka aq shumë për të bërë, rruga ndonjëherë mund të duket e papërmbajtur, por lojërat astrale sigurojnë sukses dhe pasuri. Ide bujare, strategji dhe zgjidhje gati të shkëlqyera. Jeta shoqërore është intensive dhe stimuluese: do të bëni miqësi të reja që janë shumë të dobishme në nivel profesional.

Ujori

Dashuria: Venusi, në ditët në vijim, "ringjall" miqësitë dhe kontaktet që keni pasur deri tani në harresë. Megjithatë, me të dashurin/ën, mund të lindin keqkuptime. Disa angazhime bëhen barrë pikërisht sepse nuk bashkëpunoni me njëri-tjetrin! Çiftet testuara mirë, megjithatë, do të kalojnë një valë të ngrohtë të bashkëfajësisë dhe harmonisë. Kush është vetëm do të ketë një dëshirë të madhe për të njohur dhe për të folur me njerëz të rinj. Lidhjet konstruktive dhe shumë emocionuese do të lindin. Jinii të kujdesshëm në informimin e dikujt për statusin tuaj të tanishëm të marrëdhënieve. Ka nga ata që mund të flasin në mënyrë të papërshtatshme.

Puna: ju do të optimizoni punën tuaj sa më mirë që të jetë e mundur, në mënyrë që çdo gjë të funksionojë mirë. Horoskopi sugjeron rishikimin e gjithçkaje që nuk ka funksionuar dhe ndryshimin e qëllimeve nëse është e nevojshme. Nëse dikush duket i paqartë në zyrë, është më mirë të qartësoni dhe jo të imagjinoni. Ata që mbajnë rol udhëheqës duhet të jenë të qartë dhe të drejtpërdrejtë me punonjësit e tyre.

Peshqit

Dashuria: një marrëdhënie miqësore është gati të kthehet në një histori dashurie në të gjitha aspektet. Ju do të jetoni emocionet dhe do të jenë ata që do të formalizojnë një angazhim. Çiftet, nga ana tjetër, do të përjetojnë momente magjepsëse të butësisë. Kush është i vetëm, megjithatë, duhet të mbajë larg një person të paqartë, i cili nuk bën tjetër veçse ju mashtron. Një marrëdhënie e përhershme është e gatshme të bëhet serioze, e qëndrueshme. Nëse kohët e fundit ka pasur një shpërbërje, do të jeni të gatshëm të takoni njerëz të rinj me të cilët do të krijoni lidhje të sinqerta. Horoskopi ju nxit të mos kushtëzoheni nga thashethemet rreth një situate shumë delikate. Venusi është një paralajmërues i koincidencës me fat ...!

Puna: Kini kujdes të mos e tejkaloni disponueshmërinë. Dikush mund të përfitonte nga kjo. Jini të zgjuar. Mos i zbuloni projektet tuaja për ata që nuk e meritojnë besimin tuaj. Horoskopi këshillon ata që janë në kërkim të një pune për të përveshur mëngët. Yjet njoftojnë se ka ardhur koha t'i kushtoheni projekteve afatgjata ...