Transmetuar më 15-04-2018, 12:28

Kompania suedeze “Lelo” ka projektuar Sona, vibratorin që stimulon femrat deri në 75% më shumë. “Magjia” qëndron e gjitha në përdorimin e valëve zanore.

Ndonëse nuk flitet shumë, dildo mbetet një prej lodrave të seksit më të shitura dhe më të vlerësuara nga femrat.

Por teknologjia ka ecur përpara viteve të fundit, duke zhvilluar një dildo që bazohet vetëm tek valët zanore. Sona, është një vibrator i cili synon dridhjen e klitorit, gjë që çon në arritjen e orgazmës te femra.

Kjo pasi Sona dërgon një masazh me intensitet të lartë, i cili shkakton një orgazmë tejet energjike. Siç lexohet në sajtin zyrtar të “Lelo”, Sona, është në gjendje të stimulojë deri në 75% klitorin, ndërsa gjendet në ngjyrë rozë, pink dhe të zezë.

Përdoret së jashtmi, pa prekur trupin, por kënaqësia seksuale garantohet në prodhimin e valëve zanore të cilat depërtojnë në brendësi, shkruan noa.al.

Në sipërfaqen e lodrës së seksit gjenden tre butona, për të përshpejtuar ritmin e vibrimit dhe për të përcaktuar llojet e dridhjeve. Duke qenë hi-tech, Sona, karikohet me USB. /a.y/noa.al