Transmetuar më 14-04-2018, 19:24

Partia Demokratke zhvillon sot një mbledhje të rëndësishme që mund të ndikojë shumë në të ardhmen e kësaj force.

Në mbledhjen e kryesisë të nisur pasdite, pritet të diskutohen ndryshimet statutore. Janë marrë në dorëzim një sërë propozimesh ku përfshihen edhe disa pika nga kritikët e Bashës.

Në diskutimin e sotëm pritet të arrihet në një dokument i cili do jetë kushtetuta e kësaj force politike. Në diskutim është paltforma e Astrit Patozit për ringritjen e PD por edhe statuti alternativ i Edith Harxhit dhe Edvin Kullurit./a.m./noa.al/