Transmetuar më 14-04-2018, 18:52

Viktor Zhusti është një nga aktorët më të njohur të kinematografisë shqiptare.

Me rolet e tij në shumë filma, ai ka fituar zemrat e shumë shqiptarëve.

Shumë nga ne e mbajnë mend si “Alberi” në komedinë “Shi në plazh”.

E në fakt me kalimin e viteve ai nuk ngjan më si ai djaloshi simpatik që ne jemi mësuar të shohim.

Ai tashmë duket një burrë në moshë dhe i pashëm.

Noa.al ka shkëputur një fotografi të cilën ai e ka vënë në profilin e tij në Facebook.

Viktor Zhusti është i njohur në filmat: “Dhe vjen një ditë, “Malet me blerim mbuluar”, “Kur xhirohej një film” etj./a.k/noa.al/