Transmetuar më 13-04-2018, 21:03

Ky është momenti kur një baba i “çmendur”, por edhe i dëshpëruar në të njëjtën kohë, hodhi vajzën e tij nga lartësia e çatisë së shtëpisë.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur në Afrikën e Jugut, ku ky burrë u ngjit në çati për të mos lejuar shembejn e banesës.Ndërsa një negociator i policisë përpiqej ta ndalonte në kryerjen e këtij veprimi, policë të tjerë fshehurazi u rreshtuan për të pritur foshnjën në rast se babai do e hidhte.

Shumë oficerë nga Shërbimi Policor i Afrikës së Jugut kryen detyrën e tyre duke e pritur dhe shpëtuar fëmijën. /k.k/noa.al/