Transmetuar më 13-04-2018, 13:14

U hodh sot në Nion të Zvicrës shorit për fazën finale të Ligës së Kampioneve.

Pjesë e goglave ishin italianët e Romës, gjermanët e Bajernit të Mynihut, sapnjollët e Realit të Madridit dhe nga Anglia, Liverpooli.

Shorti rezervoi një përballje titanësh mes Bayern Munchen dhe Realit të Madridit, ndërsa Liverpooli përballë italianëve të Romës.

Ishte dora e ish- sulmuesit të  Milanit, Andriy Shevchenko ajo përcaktoi dy sfidat që premtojnë spektakël.

Takimet e para do te luhen ne 24 dhe 25 prill, ndersa ato te kthimit pas nje jave ne 1 dhe 2 maj./m.sh/noa.al/