Transmetuar më 10-04-2018, 21:13

“Lufta” për jetë a vdekje nuk bëhet vetëm midis njerëzve, edhe kafshët përfshihen herë pas here mes tyre.

Një ndeshje vërtetë e fortë është regjistruar midis dy gjarprinjve helmues në oborrin e një banese në Australi.

Videoja e publikuar nga Liz Willias dhe që u bë virale në internet tregon një gjarpër ngjyrë gri dhe një gjarpër me lëkurë tigri që luftonin me njeri- tjetrin.

Gjarpëri ngjyrë gri shihet të jetë mbështjellë rreth zvarranikut tjetër dhe përdorin të gjithë forcën e tyre për të’i mbujetuar kësaj përballje.

Të dy gjarpërinjtë janë helmues, ndërsa herë pas here ndodh që gjarpërinjtë të hanë njëri-tjetrin./a.k/noa.al/