Përfshihet nga flakët ministria e Drejtësisë, evakuohen punonjësit
Transmetuar më 10-04-2018, 18:20

Flakët e zjarrit kanë përfshirë godinën e ministrisë së Drejtësisë në Maqedoni.

Ngjarja ka ndodhur rreth një orë më parë dhe zjarrfikëset po punojnë për të vënë situatën nën kontroll.

Zjarri ka shpërthyer në katin e katërt të ndërtesës.

Nuk raportohet për të lënduar pasi punonjësit janë evakuuar me kohë, por flitet vetëm për dëme materiale.

Janë të paqarta shkaqet e rënies së zjarrit. /k.k/noa.al/