Transmetuar më 10-04-2018, 15:47

Vendi ynë është përfshirë sot nga një lëkundje sizmike.

Tërmeti ka rënë në orën 13:17, me magnitudë 3.9 ballë.

Nga të dhënat mësohet se epiqendra ka qenë 5 km në veriperëndim të Orikumit.termeti orikumSipas IGJEUM, tërmeti ka rënë në një thellësi prej 25 km nën tokë.

Mësohet se nga lëkundjet e tërmetit nuk janë regjistruar dëme materiale, dhe as persona të lënduar. /k.k/noa.al/