Transmetuar më 09-04-2018, 19:30

Në shumicën e rasteve meshkujt duan që të jenë rezistentë në shtrat, por jo të gjithë e arrijnë diçka të tillë.

Ka një sekret i cili mund të rezultojë i suksesshëm në këtë drejtim.

Lëngu i shalqinit është “viagra" natyrale, sipas shkencëtarëve.

Kjo, pasi aminoacidet në të ndihmojnë përmirësimin e qarkullimit të gjakut, dhe gjithashtu vitamina C në këtë frut është e mirë për meshkujt impotentë.

Më poshtë do ju tregojmë dy receta me bazë pikërisht lëngun e shalqinit.

Receta e parë.

Përbërësit: ¼ shalqi, 1 limon, 1 shegë.

Përgatitja:

Futini të gjithë përbërësit në një shtrydhësedhe përziejini mirë. Lëngun futeni në një shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni:

Çdo mëngjes pini çerek gote nga ky lëng me stomakun bosh. Pini po këtë sasi edhe para darkës.

Receta e dytë.

Përbërësit: ½ shalqi, 10-12 luleshtrydhe, ½ limon

Përgatitja:

Futni në shtrydhëse shalqirnn dhe përziejeni derisa të bëhet lëng. Shtoni limonin dhe luleshtrydhet. Përziejini mirë.

Futeni lëngun në një shishe dhe ruajeni në frigorifer.

Si ta konsumoni:

Çdo mëngjes pini çerek gote me këtë lëng me stomakun bosh. Pini po këtë sasi edhe para darkës. Ky lëng natyror do të përmirësojë qarkullimin e gjakut në organin seksual. /k.k/noa.al/