Transmetuar më 09-04-2018, 15:29

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: do të keni fërkime me partnerin/en që do ta trazojë disi atmosferën në shtëpi. Ju mund të keni tendencën për të argumentuar pa u menduar mirë dhe kjo do nuk do ju lejojë të arrini në një pikë takimi. Për fat të mirë, do të jetë një fazë e përkohshme, marrëdhënies do t’i kthehet shkëlqimi i mëparshëm më herët se fundjava. Beqarët do të jenë pak të hutuar për arsye nga më të ndryshmet: një partner i mëparshëm që vazhdimisht rishfaqet, tensionet në familje etj. Venusi, megjithatë, është i gatshëm t'ju habisë me dashuri verbuese që është gati të transformohet në marrëdhënie të qëndrueshme.

Puna: Urani krijon mundësi të padiskutueshme. Ambiciet janë të forta. Vështrimet janë të arritshme dhe ndihmojnë për të realizuar dëshirat dhe aspiratat. Ata që studiojnë do të ndihen pak të lodhur. Horoskopi ju fton të mos hiqni dorë, sepse arritja e qëllimit është shumë afër. Planetët kërkojnë të shuajnë çdo polemikë me artin e diplomacisë dhe mbi të gjitha të mos rihapin çështjet e zgjidhura tashmë. Është koha për ndryshime. Përzierja astrale siguron fitime të shkëlqyera.

Demi

Dashuria: Venusi ju fal ditë harmonike dhe paqësore në shoqërinë e të dashurit/ës. Dhe mbi të gjitha, shumë optimizëm! Për këtë arsye, ju do të ndjeni apelin e fortë të pasionit që do të hapë rrugën për pushtime të reja dhe lindjen e dashurive të reja. Beqarët do të kenë një sërë mundësish për të shfrytëzuar për të bërë shkelje në zemrat e partnerëve potencialë. Dhe yjet garantojnë se ekzistojnë kushtet e duhura për një takim interesant, të gatshëm për t'u zhvilluar pozitivisht në të ardhmen. Aspekti harmonik i planetëve në qiell shënon fillimin e një periudhe pasionesh dhe miqësish të mëdha që janë gati të transformohen në diçka më të madhe. Për ata që janë në çift mund të lindin grindjet që do të ushqejnë xhelozitë e pabaza. Te çiftet e testuara mirë, megjithatë, do të mbizotërojë një ndjenjë e kënaqësisë dhe lumturisë që do t'i bëjë të gëzojnë edhe nga gjërat më të vogla të përditshme.

Puna: Ata që janë në kërkim të punës, ose janë në situata pasigurie, duhet të ndjekin me kujdes këshillat e një eksperti para se të pranojnë detyra të vështira dhe të shpërblehen dobët. Planetët ju bëjnë të zgjuar dhe aktivë. Periudha është e mirë për fillimin e investimeve të reja ose për të ndryshuar partnerët dhe bashkëpunëtorët. Lojërat planetare sigurojnë ditë shumë konstruktive, të aftë për të marrë ato që doni. Këtë javë, ju do të gëzoni arritjet në fushën profesionale dhe më gjerë. Është një kohë e mirë.

Binjakët

Dashuri: A keni ëndërr të takoni shpirtin binjak? Të jetosh një histori dashurie me konturet e përrallës? Tani gjithçka është e mundur. Përfitoni nga hijeshia juaj natyrore për arritjet e mendjes dhe për të bërë që zemra e një personi të rrahë për ju më shpejt sesa keni menduar. Emocione gjithashtu edhe për çiftet e konfirmuara. Venusi do të sjellë kaq shumë ëmbëlsi në ditët tuaja që me siguri do të bëjnë mirë balancën e marrëdhënieve tuaja emocionale. Shumë prej jush do marrin hapin e madh për të jetuar së bashku. Nëse puna absorbon tërësisht energjitë tuaja, bëni një listë prioritetesh: jeta intime dhe familjare do të rrjedhë në një mënyrë më serioze.

Puna: ju urreni gjithmonë duke bërë të njëjtat gjëra dhe planetët  ju vijnë në shpëtim dhe ofrojnë mundësi të pashpjegueshme për të ndryshuar situatën tuaj të punës për mirë. A ka ndonjë prej jush që mendon të bëjë ndryshime në biznesin ose kompaninë tuaj? Tani me përqafimin e Uranit gjithçka është e mundur. Horoskopi njofton se java do të zhvillohet pa probleme dhe falë intuitës dhe aftësive të shkëlqyera organizative do të jeni në gjendje të shkurtoni momentet e rëndësishme. Mos kini frikë të kërkoni bashkëpunime të reja. Mërkuri hap rrugën për risi.

Gaforrja

Dashuria: Venusi ndihmon për të gjetur energjinë e duhur për të rinisur një marrëdhënie që për fat të keq është ndërprerë. Puna dhe rutina e përditshme, papritur, do t’ju ofrojnë raste të mira për takime. Zemra vibron me emocione, si dhe me frikë dhe dyshime. Tregohuni të kujdesshëm të mos nënvlerësoni situata të caktuara dhe të mos lejoni që ju të udhëhiqeni nga thashethemet. Mos lejoni që ngathtësia që ju karakterizon nga natyra të duket shumë e shkëputur dhe e rreptë me atë që doni. Ju do të përjetoni ndjenja shumë kuptimplotë me një ish që do të zërë pjesën më të madhe të mendimeve të tua. Çiftet që kanë kaluar nëpër një periudhë krize, do arrijnë të kthejnë harmoninë me partnerin/en si me magji.

Puna: yjet rrisin cilësitë më të mira që ju lejojnë të shkëlqeni në aktivitetet në të cilat jeni më mirë. Nëse jeni duke kërkuar punë ose po kërkoni të ndryshoni situatën tuaj të punës, ju mund të merrni frymë lehtësisht dhe të shihni një ndryshim të vërtetë. Jupiteri ju ndihmon të balanconi shpenzimet dhe të ardhurat. Plutoni, nga ana tjetër, ju bën më fleksibël në zyrë. Qëndrueshmëria dhe këmbëngulja ju ndihmojnë për të përfunduar projektet që keni lënë mënjanë për shkak të mungesës së kohës ose të parave. Në vendin e punës, do të ishte më mirë të mos veproni në impuls përballë kritikave dhe polemikave. Horoskopi ju fton të krijoni dhe planifikoni që projektet të përfundojnë brenda disa muajve të ardhshëm.

Luani

Dashuria: partneri/ja është i/e gatshëm të dëgjojë nevojat tuaja, t'ju japë ngushëllim dhe guxim dhe të jetë pranë jush. Humori, krahasuar me dy javë më parë, është përmirësuar në mënyrë të ndjeshme. Kush është vetëm ose sapo ka dalë nga një marrëdhënie shumë e stuhishme, do të nisë histori shumë pasionante. Ndoshta nuk është koha e duhur për të kërkuar shpirtin binjak sepse do të keni më shumë dëshirë për të flirtuar se sa lidhjet e qëndrueshme. Megjithatë, horoskopi njofton shpërthime të papritura të pasionit.

Puna: Kreativiteti është në nivelet më të larta dhe shtyn të provohet edhe në pasionet e vendosura në një qoshe për motivet më të ndryshme. Ju merrni mbështetje të papritur për të mbajtur idetë tuaja. Çmimet dhe shpërblimet do ta bëjnë javën më pak të rëndë dhe më të gëzuar. Horoskopi zbulon se shumë çështje burokratike apo juridike do të kthehen pozitive në fund, duke ju bërë më të lumtur. Kalimet planetare shpallin sfida të reja profesionale. Së fundi, ju do të keni reflekset gati për të pranuar ndryshimet dhe për të bërë zgjedhje të përshtatshme.

Virgjëresha

Dashuria: Mos refuzo ata që janë vërtet të interesuar për ty. Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të dini me të vërtetë me kë po merreni. Yjet njoftojnë se do të jeni në gjendje të realizoni një ëndërr dashurie: martesa, bashkëjetesa, kthimi, tani gjithçka është e mundur. Çiftet në distancë do të krijojnë raste të rëndësishme për të ringjallur marrëdhënien. Beqarët do të jenë shumë simpatik dhe joshës dhe kjo do t'i ndihmojë shumë. Marsi dhe Venusi ju japin momente të lumturisë së pastër. Këshilla e yjeve është të shijoni kënaqësitë e pakta ditore pa menduar shumë për nesër.

Puna: horoskopi shpall një periudhë shumë të frytshme nga pikëpamja profesionale, karakterizohet nga kthesa të papritura dhe ide të shkëlqyera të gatshme që të kthehet në një investim shumë fitimprurës. Ata që duan të ndryshojnë punët ose aktivitetet e tyre do të shpërblehen. Do të ketë pengesa për t'u kapërcyer në zyrë, të tilla si, për shembull, situata që janë shumë stresuese ose shumë të detyrueshme. Në këtë drejtim, do të ndieni dëshirën për të shpëtuar, për të emancipuar veten dhe kjo do t'ju inkurajojë të zbatoni ndryshime të papritura. Mërkuri ngadalëson komunikimin. Kushtojini vëmendje mesazheve.

Peshorja

Dashuria: ajo që ju nevojitet në këtë periudhë, është pak qetësi. Për këtë arsye shkoni tek të njohurit tuaj, hapni zemrën ndaj miqësive të reja dhe jetoni përvoja unike, intensive, shumë magjepsëse. Për më tepër, Venusi bën sqarime dhe ribashkime të mundshme me njerëz të lidhur me të kaluarën. Ata që, megjithatë, tashmë kanë një partner/e, do të jetojnë ditë të karakterizuara nga romantizmi i madh. Pra, lidhjet që tashmë kanë filluar shumë kohë më parë do të funksionojnë mirë. Në fundjavë, ju do të ndjeni një nevojë të fortë për të shijuar veten.

Puna: kuptimi praktik që ju dallon nga natyra do t'ju ndihmojë të hiqni veten nga situatat e dukshme më të ngatërruara dhe të vështira. Vepro me ndershmëri në ato çështje që duken shqetësuese dhe stresuese në zyrë. Paratë nuk mungojnë, por është më mirë të mos paguani shpenzimet e çmendura për të zvogëluar shpenzimet shtesë. Jupiteri miraton zgjedhjet tuaja. Urani ju mbështet në mënyrën më të mirë të mundshme në lidhje me ndryshimet dhe kthesat e papritura. Kreativiteti dhe vendosmëria do të vazhdojnë t'ju bëjnë të suksesshëm në sytë e shefit dhe eprorëve. Java është gjithashtu ideale për kultivimin ose kryerjen e sfidave që janë të pasionuara.

Akrepi

Dashuria: nuk ka vend për pasiguri ku Venusi do t'ju ndihmojë të rivendosni balancën e humbur me të dashurin/ën tuaj. Ju do të arrini të përjetoni atmosferë të lumtur, të karakterizuar nga romanca, ëmbëlsia dhe pasioni. Yjet, ju ftojnë që të jeni më pak xheloz dhe posesiv me ata që duan të shmangin shkatërrimin e gjithçkaje me diskutime të panevojshme. Obligimet e përkohshme më në fund do të bëhen më të qëndrueshme. Shumë tensione do të zhduken dhe shumë sindikata do të arrijnë një ekuilibër të ri. Zemrat e vetmuara në kërkim të aventurave do të jenë të kënaqur. Nga ana tjetër, ata që duan të angazhohen duhet t'i kushtojnë vëmendje të madhe që të mos jenë të nxituar ose naivë në vlerësime. Takime të papritura në vende të ndryshme po vijnë.

Puna: Situata financiare do të përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme, me lajme të gatshme për të kthyer buzëqeshjen, siç janë rimbursimet dhe të ardhurat shtesë. Do të ketë transformime shumë interesante. Hapet një fazë rozë e karrierës. Idetë tuaja do të vlerësohen nga ata që do të jenë në gjendje të përmirësojnë më tej aftësitë tuaja. Shefi më në fund do të njohë rëndësinë e rolit tuaj dhe gjithçka në vendin e punës do të shënohet nga një dritë tjetër.

Shigjetari

Dashuria: ata që janë në çift do të kalojnë një javë intensive, ku nuk do të mërziten. Pasioni do të ngrohë atmosferën në shtëpi, duke siguruar mbrëmje të këndshme. Erosi do të jetojë me kënaqësi të madhe dhe do të përforcojë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin. Horoskopi njofton një periudhë shumë me fat edhe për beqarët të etur për të rënë në dashuri. Jupiteri dhe Plutoni, në një aspekt harmonik, do t’ju lejojë të arrini pajtimet dhe sqarimet me njerëzit që i përkasin së kaluarës. Kush ka përjetuar një përvojë stuhie dhe të vështirë sentimentale, do të kthehet për të besuar në dashuri falë një takimi që do të duket si një rrufe në qiell të hapur.

Puna: dinamizmi dhe konkretizimi shpall një javë plot ngjarje të papritura që me Jupiterin në shenjë krijojnë kushte të shkëlqyera për investimet e ardhshme. Ata që duan të ndërpresin një partneritet jo të dobishëm, duhet ta bëjnë këtë pa frikë. Mërkuri nxit shkëmbimin e ideve dhe inkurajon bisedimet dhe takimet me njerëz me ndikim shumë të madh. Ka ardhur koha për të bërë një përzgjedhje. Marsi lehtëson objektivat, duke i bërë ato lehtësisht të arritshme. Mendoni mirë për ofertat e punës dhe mbi të gjitha, kushtojini vëmendje marrëveshjeve dhe negociatave.

Bricjapi

Dashuria: ndikimet pozitive të planetëve do të ndriçojnë rrugën tuaj, duke e bërë jetën në marrëdhënie të zhurmshme, të mbushur me emocione. Partneri/ja do të mbetet shumë "i/e impresionuar" nga qëndrimi juaj, më pak i ftohtë dhe i qetë sesa zakonisht. Jepini vetes ëmbëlsi dhe romancë. Dhe ajo që është e habitshme është se ndjeshmëria juaj do të karakterizohet nga një erotizëm i nxehtë. Beqarët, do të kenë shumë fat në çështjet sentimentale. Janë planifikuar takime me emocione. Në disa raste, ato do të jenë vetëm një aventurë e shkurtër; në të tjerat, megjithatë, një marrëdhënie shumë e angazhuar, e gatshme për të hedhur themelet për diçka shumë më të rëndësishme në të ardhmen. Mërkuri mund të krijojë edhe disa keqkuptime ... Plutoni dhe Saturni, megjithatë, vijnë në shpëtim duke rivendosur besimin dhe qetësinë.

Puna: Ju keni mjetet e duhura për të arritur qëllimin e zgjedhur pa dyshime dhe pasiguri. Dëshira për të ndryshuar, është shumë e fortë. Horoskopi njofton se do të jeni në gjendje të jeni më të qartë dhe më të drejtpërdrejtë me kolegët dhe eprorët dhe të grindeni me diplomaci. Ju do të paguheni për sakrificat tuaja dhe do të nënshkruani kontrata dhe marrëveshje shumë të favorshme.

Ujori

Dashuria: ka një ndryshim të vogël në marrëdhënien tuaj në çift, para së gjithash për familjen ose për problemet që ju kanë shqetësuar kohët e fundit. Yjet premtojnë ndjesi të forta, takime të nxehta, pajtime. Prandaj, situata me gjysmën e ëmbël do të bëhet më harmonike para fundjavës. Ju do të gjeni te partneri/ja një person te i cili mund të mbështeteni, të aftë t'ju bëjnë përsëri të buzëqeshni. Kush ka lënë pas një histori dashurie shumë të stuhishme duhet të heqë dorë nga jeta e vetmuar dhe të mos humbasë mundësi për takime të reja. Venusi rrit bukurinë tuaj dhe ju bën magnetikë dhe interesantë: është një kohë e mrekullueshme për të prezantuar veten! Por ... jini edhe të kujdesshëm.

Puna: e gjeni veten në një moment shumë të veçantë të jetës suaj, ku duhet të provoni mirë zgjedhjet, peshoni ato për të fituar para në të ardhmen. Ju do të jeni të përhumbur nga aspiratat e reja, do të synoni qëllime të reja dhe ... do të merrni lëvdata dhe kënaqësi që do t'ju bëjnë të buzëqeshni përsëri! Hapet një fazë me shumë fat, plot frymëzim. Mërkuri, për më tepër, ju ndihmon të bëni miq të rinj dhe t'ju bëjnë të takoni njerëz shumë të lumtur dhe pozitivë, plot optimizëm.

Peshqit

Dashuria: ëndërrimtarë dhe romantikë më shumë se zakonisht, do të kaloni shumë ditë të lumtur në shoqërinë e të dashurit/ës tuaj. Shokë të mendueshëm dhe të ndjeshëm, ju do të garantoni qëndrueshmëri dhe stabilitet në bashkimin tuaj. Ju do të jetoni dashuri me intensitet të madh dhe do të mendoni edhe për martesë, fëmijë ... tani gjithçka është e mundur. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, duhet të shmangin krijimin e keqkuptimeve ose të lënë çështje të pazgjidhura. Nëse një person nuk i pëlqen aq sa duhet, është më mirë të ndaloni pjesëmarrjen në mënyrë që të mos e mashtroni. Venusi bën mrekulli të reja; Marsi, nga ana tjetër, është një paralajmërues i takimeve shumë të favorshme.

Puna: bashkëpunime shumë kreative po vijnë për të ndihmuar ata që duan të fillojnë biznesin e tyre duke kërkuar zgjidhje shumë origjinale. Do të ketë ndryshime, edhe nëse nuk do të buxhetohen, që do t'ju çojnë për të shqyrtuar qëllimet dhe projektet. Mos u shqetësoni. Shpesh ju do të gjeni veten në një udhëkryq: mos t’ju vijë keq, me mbështetjen e planetëve, çdo gjë do të funksionojë normalisht. Shumë prej jush do të nënshkruajnë kontrata ose do të marrin propozime interesante./b.l/noa.al/