Transmetuar më 09-04-2018, 08:10

Ditën e djeshme ishin Pashkët ortodokse, por Kryeministri Edi Rama, duket se po shijon pushimin e festës.

Këtë ka zbuluar mëngjesin e sotëm, me postimin e parë të bërë në Facebook.

Ai ka publikuar një fotografi nga pjesa e Lungomares në Vlorë, për të uruar ditë të mbarë,

“Mirëmëngjes dhe me këtë pamje nga Vlora dje në muzg, Ju uroj pushim të qetë”, shkruan Rama.

Me sa duket kreu i qeverisë ka zgjedhur jugun për të pushuar në këto ditë festive. /a.y/noa.al