Transmetuar më 13-03-2018, 11:02

Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë një seancë gjyqësore të mbajtur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ashtu siç mund ta shihni edhe në pamjet e videos së postuar më poshtë i pandehuri, pjesë e një bande të rrezikshme, i është sulur dëshmitarit për ta vrarë, por është qëlluar me armë nga polici që ishte i pranishëm.

Por në ato momente një zëvendës marshall në SHBA, merr armën nga brezi dhe hap zjarr ndaj 25 vjeçarit duke e lënë të vdekur.

Sulmuesi është sulur në një moment me një stilolaps për të vrarë dëshmitarin, por nuk ka arritur dot pasi është ekzekutuar.

Ai ishte akuzuar për sulme ndaj dy oficerëve federalë dhe për vrasjen me armë zjarri të njërit prej tyre./b.l/noa.al/