Transmetuar më 13-03-2018, 10:06

Këngëtarja amerikane dhe Jay-Z do të kthehen në skenë së bashku, por mbi të gjitha do të performojnë për herë të parë si çift në Itali. 

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Beyonce përmes llogarisë së saj në Instagram.

Turneu i ri botëror, “On The Run II”, përfshin një seri ngjarjesh të drejtpërdrejta që përfshijnë dy faza italiane: 6 korrik në stadiumin “San Siro” në Milano dhe 8 korrik në “Olimpiko” në Romë.

Turneu i ri do të jetë i dyti nga një nga çiftet më të njohura në botën e muzikës.

Në fakt, në vitin 2014, të dy artistët ishin protagonistë të “On the Run Tour”, njëzet koncerte rreth Shteteve të Bashkuara plus dy datat në Evropë, në Stade de France në Paris.

Për Jay-Z do të jetë debutimi absolut përpara publikut italian, Beyoncé kthehet pas datës 2016, kur ai ishte protagonist në San Siro me “Tour Formation World”.