Transmetuar më 11-03-2018, 15:41

Ky është momenti i frikshëm kur dy helikopterë të policisë u shkatërruan plotësisht pasi u përplasen gjatë uljes në pistë.

Incidenti ndodhi në nëntor 2012 në stacionin e helikopterve, në Departamentin e Policisë Pasadena në Kaliforni, në kohën kur një helikopter po fluturonte dhe një tjetër po përgatitej për fluturim.

Kamerat e sigurisë tregojnë momentin e rrëzimit të tmerrshëm që u publikua kohët e fundit, duke treguar çastet që çuan në përplasjen mes tyre.

Të dy helikoterët u shkatërruan duke lënë mbeturina të shpërndara nëpër pistë.

Nga aksidenti mbetën të plagosur pesë oficerë dhe një civil. /k.k/noa.al/