Transmetuar më 11-03-2018, 09:58

Dalin detaje të reja lidhur me operacionin që i shpëtoi jetën Selena Gomez, disa muaj më parë, ku shoqja e saj e ngushtë, i dhuroi veshkën.

“Sapo isha zgjuar pas ndërhyrjes, kur Selena më shkroi se kishte frikë. Veshka ime nuk kishte probleme, por kur ajo u kthye në krevat, dëmtoi njërën venë dhe e operuan sërish me urgjencë”, tregoi mikja e saj e zemrës Francia Raisa, për revistën “W Magazine”.

Francia, një aktore 29-vjeçare shtoi se, e operuan me urgjencë dhe rrezikoi jetën, madje i morën një venë nga këmba, për të mbajtur veshkën e transplantuar në vendin e saj, “Rrezikoi që të vdiste”.

Pas thuajse dhjetë vitesh miqësi, dy vajzat vendosën që të jetonin bashkë dhe pikërisht gjatë bashkëjetesës së tyre ndodhi dhe komplikimi shëndetësor. /a.y/noa.al