Transmetuar më 10-03-2018, 19:16

Reali i Madridit triumfoi sot në ndeshjen përballë Eibarit në transfertë me shifrat 1-2.

por në këtë ndeshje tërhoqi vëmendjen një veprim i mbrojtësit madrilen Sergio Ramos.

Ky i fundit la ekipin e tij me 10 lojtarë për të paktën 5 minuta. Nuk doli me karton dhe as nuk u dëmtua, doli për një arsye të rrallë.

Ai shkoi në tualet në mes të ndeshjes, kur rezultati ishte me shifrat 1-1.

Në minutën e 73-të ai hyri në dhomat e zhveshjes për një emergjencë fiziologjike.

“Sergio shkoi në tualet për 1 minutë e pastaj u kthye, asgjë më shumë”, shpjegoi Zidane./a.m./noa.al/