Transmetuar më 09-03-2018, 20:13

Sporti italian ka përjetuar një tjetër ngjarje tragjike pas vdekjes së papritur të futbollistit të Fiorentinës davide Astori.

Një notar ka humbur jetën në moshë fare të re në vendin e Apenineve.

Sportisti që ka humbur jetën është 17-vjeçri Mario Ricci

Ai humbi jetën teksa stërvitej në pishinë.

Sportisti shfaqi probleme gjatë stërvitjes dhe u transportua me shpejtësi drejt spitalit, por humbi jetën rrugës.

Ngjarja ka ndodhur në qendrën stërvitore “Delphinia” në Napoli./a.m./noa.al/