Transmetuar më 04-03-2018, 18:06

Lionel Messi cilësohet si një prej futbollistëve më të mriz të historisë.

Me statistikat  frikshme dhe një sërë rekordesh, argjentinasi ka fituar zemrat e sportdashësve nga e gjithë bota.

Shpesh herë, si për të treguar aftësitë e tij me topin, Messin e quajnë lojtari “nga planet tjetër”.

Një foto e shpërndarë në internet nga stërvitja e fundit para ndeshjes me Atleticon, tregon këmbën e Messit që nuk duket fort normale teksa ai gjuan topin.

Kjo ka ngacmuar sërish fansat e tij të cilët i rikthehen thënies se ai vjen nga “planet tjetër”./a.m./noa.l/