Transmetuar më 19-02-2018, 17:49

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Javë e gjallë, plot me lajme të mrekullueshme, sidomos për ata që janë vetëm dhe të gatshëm për të rënë në dashuri pas një historie të dhimbshme. Një aluzion nervozizmi karakterizon pjesën më të madhe të çifte që do të vihet në provë. Nëse është dashuria e vërtetë, megjithatë, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar.

Në zyrë, përpiquni të jeni më pak të ashpër me kolegët dhe bashkëpunëtorët. Ju rrezikoni të keqkuptoheni. Hapet një fazë intensive dhe e frytshme për karrierën. Ajo rindez ambicien, vendosmërinë dhe horoskopi shpall ardhjen e propozimeve të dobishme, madje edhe nga jashtë, për ata që janë duke pritur për punën e tyre të parë. Kultivoni pasionet tuaja.

Demi

Suksesi nuk vihet në diskutim, nuk ka tensione çka do të thotë që ndjeni nevojën të ndryshoni. Për momentin nuk ka ndryshime të mëdha. Tashmë do të reagoni më mirë, keni më shumë dëshirë të veproni e të doni. Nëse i keni thënë jo dikujt ndoshta do të rimendoheni dhe të rigjeni një dashuri të së shkuarës. Partneri do të jetë konkret dhe i besueshëm dhe ju do ta vlerësoni shumë këtë anë të karakterit të tij/saj. Marsi inkurajon beqarët për të marrë më shumë iniciativë për t'i dhënë fund muajit me lajme interesante.

Binjakët

Marrëdhëniet që do të lindin në këtë periudhë do të jenë të vërteta, të forta, të qëndrueshme në kohë. Me partnerin/en ju do të dëshironi të argëtoheni dhe të udhëtoni! Beqarët, në anën tjetër, do të kapen pa dashje nga takime intriguese dhe të papritura. Jeta shoqërore bëhet intensive. Venusi sugjeron që të dilni me njerëz që kultivojnë pasionet tuaja për të hedhur themelet e një miqësie të aftë për t'u kthyer "magjike" në dashuri.

Këtë javë do të përballeni me disa probleme në punë. Gjatë fundjavës mund të keni edhe të papritura. Një shpenzim më shumë, probleme të vogla por mos u shqetësoni do të kalojnë. Kujdes të premten dhe të shtunën ditë të tensionuara.

Gaforrja

Shumë energji për shenjat e ujit. Shkojnë mirë raportet në punë e dashuri. Venusi ju shikon me sy të ëmbël dhe ndihmon çiftet të ndajnë momente magjike. Në këtë periudhë, siç zbulon horoskopi, mund të lindin histori dashurie shumë të pasionuara. Beqarët nuk duhet t'i shtypin emocionet nga frika se mos nuk pranohen. Yjet sigurojnë kthimin e një ishi. Hapni sytë para se të besoni përsëri.

Në punë ndiqni instinktin tuaj në një projekt profesional që ju ngacmon shumë. Dhe mos u dekurajoni nga pengesat që do të kaloni në rrugën tuaj. Jeta shoqërore është ringjallur. Përfitoni nga takimet për të bërë miqësi premtuese të reja. Mos u frustoni nëse një projekt po përpiqet të hiqet. Horoskopi njofton se së shpejti do të korrni frytet e djersës suaj.

Luani

Venusi ju bën të urtë dhe të butë, por mbi të gjitha shumë reflektues. Ju do të jeni në gjendje të nxirrni përfundime mbi një çështje emocionale që është veçanërisht afër zemrës suaj. Megjithatë, prezenca e Marsit, në kohë të caktuara, do të shkaktojë ulje të vogël në marrëdhënie të gjata që do të forcohet duke u fokusuar në harmoni konstruktive, dialog të sinqertë. Kjo është një javë shumë e rëndësishme. Beqarët nga ana tjetër, duhet të mësojnë të dëgjojnë më pak thashetheme duke besuar më shumë te intuita e tyre. Planetët ju ndihmojnë për të realizuar ëndrrat tuaja në sirtar.

Marsi do t'ju ndihmojë të merrni hapa gjigantë dhe të përfundoni qëllimet që keni vendosur për veten tuaj këtë muaj që pothuajse po mbaron. Urani krijon mundësi të papritura. Horoskopi njofton se planetët ofrojnë negociata shumë të favorshme, ndërsa ata që kërkojnë punë krijuese ose artistike do të marrin një përgjigje të mirëpritur.

Virgjëresha

Yjet njoftojnë takime gati që evoluojnë, për të dhënë emocione të bukura. Kush është në çift mund të ndërmarrë gjatë kësaj jave hapa të rëndësishëm për të ardhmen së bashku. Lëvizja e planetëve për beqarët këtë javë ofron mundësi të artë për t'ju afruar më afër një personi që është shumë i rëndësishëm për ta dhe ju do ta bëni atë pa shumë vonesë, me një moment të veçantë emocional. Qartësime të pritshme, ribashkime, surpriza të papritura. Yjet inkurajojnë të mos tundoheni nga e kaluara dhe nga nostalgjia. Shikoni për të ardhmen me besim më të madh. Ju do të shpërbleheni.

Një bashkëpunëtor është shumë larg nga idetë tuaja dhe rrezikon të rrezikosh punën tënde. Aftësitë e planifikimit dhe kontrollit do të sfidohen rëndë nga zgjedhjet që do të kërkojnë përpjekje dhe ndihmë. Nga pengesat e pakapërcyeshme në rrugën tuaj ka shumë pak shpërblime hyrëse dhe shpërblime profesionale.

Peshorja

Gjykimi juaj, në kohë të caktuara, dhe pasioni do t'ju udhëheqë për të bërë zgjedhje të nxituara. Nëse një marrëdhënie nuk funksionon më, më mirë të mbyllet. Beqarët të lëkundur nga frika do të jetë në gjendje për të marrë pushtetin butë dhe ëmbël. Marsi ndez zemrat tuaja, duke ju lejuar të takoni persona intrigues.

Disa transite planetare do ta bëjnë jetën në mjedisin e punës shumë të rëndë, të vështirë. Nga ana tjetër, është një periudhë në të cilën ballafaqoheni dhe kapërceni pengesa të ndryshme, mbi të gjitha një natyrë ekonomike. Mërkuri stimulon komunikimin, duke ju lejuar të kontaktoni me njerëz me ndikim të madh.

Akrepi

Zbuloni ndjenjat tuaja tek personi që ka ngjallur interesin tuaj për një kohë. Yjet shpallin një periudhë interesante për ndjenjat dhe ndërtimin e marrëdhënieve të forta dhe të qëndrueshme. Çiftet e reja, nga ana tjetër, do të hedhin themelet për një bashkim konstruktiv. Ata që janë në kërkim të ndjenjave të vërteta duhet të dinë se si të presin për momentin e duhur pa zjarre që mund të mbijetojnë. Dashuria e vërtetë, do të vijë dhe do t'ju shqetësojë!

Në punë përvishni mëngët tuaj. Është koha për të ndriçuar, për t’i treguar shefit tuaj sa jeni me vlerë. Periudha është e madhe për planifikimin e fillimeve të reja, duke menduar për investime të reja të frytshme ose madje, për të rivlerësuar një propozim të avancuar për njëfarë kohe. Kjo përzierje planetare e kësaj jave ofron ide interesante për t'u kthyer në rrugën e duhur. Me shtytjen e Venusit, do të ketë zhvillime interesante.

Shigjetari

Hapet një javë intensive, shumë me fat për ju Shigjetar të cilët janë të gatshëm të shikojnë përpara dhe të mbyllin një të kaluar pak të vuajtur. Shumë yje do t’ju vijnë në ndihmë  dhe do t’ju lejojnë të zgjidhni çështjet e një urgjence të caktuar. Zemrat e vetmuara, falë besimit të përtërirë në aftësitë e tyre joshëse, do të jenë në gjendje të jetojnë emocione shumë të forta dhe të angazhuara. Ndoshta do të jenë flirtime të i shkurtër, por ... nga ana tjetër, shumë të guximshme dhe premtuese.

Një periudhë shumë e rëndësishme për karrierën dhe mbi të gjitha për ata që punojnë të pavarur të cilët do të kenë mundësinë të japin një formë të re për aktivitetet e tyre dhe për të marrë shpërblimin e duhur. Do të eksploroni horizonte të reja interesante dhe do të gjeni propozime nga njerëz që do t'ju drejtojnë në rrugën e duhur.

Bricjapi

Erosi bëhet intensiv, i gjallë, i gatshëm për të dhënë emocione unike dhe të veçanta, të papërshkrueshme për ata që janë tashmë në një marrëdhënie të konsoliduar. Qetësia dhe ëmbëlsia do të mbushin ditët e çifteve të reja që do të kenë shumë për të planifikuar së bashku. Beqarët mund të përfitojnë nga shumë mundësi për të jetuar histori të shkurtra.

Venusi ndez pasionin përmes bisedave të thella dhe intensive. Qëndroni në takime, mos lejoni që bisedimet e caktuara të mbesin në gjysmë të rrugës.

Atmosfera në zyrë, në disa ditë, do të jetë shumë e tensionuar dhe nervoze. Do të jetë e nevojshme të zbresësh në kompromise të vogla me kolegët për të shmangur grindjet. Mundohuni të jeni më fleksibël dhe diplomatik, duke iu shmangur fosilizimit të pozicioneve tuaja pa dëgjuar këshillat apo gjykimet e të tjerëve. Për fat të mirë, para mbërritjes së fundjavës, situata do të përmirësohet dhe ju do të jeni në gjendje të merrni përfitime të papritura.

Ujori

Ju që jeni në lidhje do të përjetoni momente mirëkuptimi dhe bashkëpunimi me partnerin/en që do të shfaqin një efekt magjik në jetën tuaj si një çift, veçanërisht në qoftë se, në ditët e para, keni pasur keqkuptime dhe vështirësi. Periudhë e mirë për beqarët do të realizojnë takime interesante dhe njohje të reja pa fund, por që mund të arrijnë deri te flirtimet.

Në punë do të ketë ndryshime të shpejta dhe të papritura që do të ndiqen me ngut, përndryshe do të rrezikoni t’ju shpëtojnë nga dora. Horoskopi ju dekurajon që të mos bëni marrëveshje të paqarta dhe të konsideroni të gjitha variablat e mundshëm brenda një projekti. Së shpejti çdo gjë do të zgjidhet!

Peshqit

Në marrëdhënien në çift do të lindin xhelozi dhe grindje të shkaktuara nga keqkuptimet. Përzierja astrale e kësaj jave zbulon se do të mund të shuani grindjet dhe luftimet duke e mbështjellë gjysmën tuaj të ëmbël në përqafimin tuaj të ngrohtë dhe të sinqertë. Ftesat e papritura nga një person i cili në shikim të parë dukej i painteresuar, do të japë gëzim në zemrat e vetmuara. Megjithatë, një lidhje e miqësisë është e gatshme të konsolidohet në diçka të qëndrueshme dhe konstante.

Planetët sugjerojnë të përdorni kujdes maksimal në punë dhe të zgjidhni problemet në kohën dhe mënyrën e shpejtë. Mendja është e qartë dhe aktive ... do t'ju mbrojë nga gabimet. Besoni në punonjësit tuaj më me përvojë për suksesin e një projekti. Ata që janë të vendosur të konsolidojnë pozitën e tyre mund të mbështeten në ndihmën e Jupiterit për të pasur sukses dhe pasuri./b.l/noa.al/