Transmetuar më 13-02-2018, 21:00

Na qëllon shpesh që në një mënyrë apo në një tjetër ne të digjemi.

Por më poshtë ne do ju tregojmë një mënyrë se si të veproni pas djegies.

E bardha e vezës është e pasur me aminoacide, vitamina B, E dhe D si dhe është e njohur për efektin rigjenerues për qelizat e lëkurës.

Mjafton të ndani të verdhën nga e bardha dhe me këtë të fundit të lyeni lëkurën ku jeni djegur dhe do të shihni që nuk do të keni asnjë inflamacion apo përkeqësim, përkundrazi. Kjo është ndihma e pare, pasi në raste të djegies së shkallës së dytë duhet të kërkoni ndihmë të specializuar./a.k/noa.al/