Transmetuar më 12-02-2018, 18:34

David Winkler ka qenë së bashku me dy fëmijët e tij duke ecur në një autostradë të Hungarisë, kur pa dashje e ka zënë gjumi.

Për pasojë, makina ka dalë nga rruga dhe rrëzoi barrierat për të përfunduar përtej rrugës, ndërsa 43-vjeçari nuk u zgjua nga gjumi.

Megjithëse humbi kontrollin teksa ishte me afro 150 kilometra në orë, makina ka pësuar vetëm dëme të vogla, ndërsa asnjëri prej udhëtarëve nuk është lënduar.

Pamjet e kapura nga kamerat e makinës, janë shpërndarë nga vet Winkler, për të rritur vetëdijen mbi ecjen në gjendje të lodhur, dhe mundësinë e fjetjes mbi timon. /k.k/noa.al/