Transmetuar më 09-02-2018, 13:10

Një grua 41-vjeçare humbi jetën pasi u përdhunua barbarisht me një kriko makine.

Për krimin tronditës u arrestua një djalë 19-vjeçar me emrin Danil Cheshko.

Krimi tronditës u shënua në jug të Rusisë, gjatë javës së kaluar, ku i riu sulmoi 41-vjeçaren, Sveltana Sapogova, e cila e kishte marrë si pasagjer në makinë, teksa po ktheheshin nga funerali i një miku të përbashkët, në Saratov.

Më pas ai e la thuajse të pajetë në makinë. Truëi i saj u gjet nga një kalimtar i rastit i cili lajmëroi ndihëm e shpejtë. Por çdo tentativë për ta mbajtur në jetë, rezultoi e kotë.

Kriku u gjet në sedijen e pasme të makinës, pranë Svetlanës, i mbuluar i gjithi me gjak, shkruan noa.al. .

Svetlana humbi tre litra gjak si pasojë e përdhunimit të egër, duke gjetur vdekjen për shkak të hemorragjisë. Viktima, ishte nënë e dy fëmijëve me moshë 11 dhe 13-vjeçare. /a.y/noa.al