Transmetuar më 05-02-2018, 17:51

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: javë pasionante. Marsi dhe Venusi i japin gjallëri ditëve tuaja, përforcojnë emocionet, bëjnë ndryshime të rëndësishme. Tani mund të befasoni partnerin/en tuaj me fundjavë romantike, surpriza të vogla, dhurata të papritura. Beqarët, do jenë plot energji, ngrohtësi, por edhe shumë ëmbëlsi dhe butësi. E gjithë kjo, sipas horoskopit, do t'i bëjë ata interesantë, dhe do përjetojnë njohje të reja. Ka nga ata që do të përjetojnë një kthim të papritur dhe destabilizues në jetën e tyre. Planeti i dashurisë inkurajon reflektimin mbi një pyetje të mbetur pa përgjigje pa u përgjigjur me ngut dhe me nxitim. Yjet këshillojnë të mos sjellin hidhërim dhe pakënaqësi nëse një sqarim nuk shkon siç është planifikuar fillimisht.

Puna: urdhrat që do të merrni nga shefi do të peshojnë. Nuk do të jetë e lehtë të respektojnë kërkesat tuaja. Mbani qetësi, duke shmangur përgjigjet e nxituara. Për fat të mirë, Urani në shenjën tuaj sjell lajme, propozime të papritura, ndryshime pozitive. Marsi ndihmon në gjetjen e harmonisë dhe balancës në vendin e punës, veçanërisht nëse ka pasur keqkuptime me kolegët.

Demi

Dashuria: shumë të fokusuar në arritjen e qëllimeve tuaja profesionale, ju keni lënë pas dore të dashurin/ën tuaj. Ka ardhur momenti për të kompensuar kohën e humbur. Të zënë me darka, surpriza të papritura, ata që janë vetëm po jetojnë ditë të qeta. Java është e favorshme për të rikuperuar një raport në prag të dështimit, për të rivendosur kontaktet me një person që ju intereson shumë. Një flirt do të marrë një formë krejtësisht të re; historitë e largëta do të gjejnë pikat e reja të të kuptuarit. Saturni dhe Plutoni ndihmojnë për të arritur qëllimet më lehtë, jo vetëm në fushën profesionale, por edhe atë të dashurisë.

Puna: mendja është e zgjuar, aktive, energjike. Gati për të përcaktuar, dizejnuar, analizuar. Është një kohë e mirë për të filluar projekte të reja ose për të rifilluar ato që kanë mbetur në pritje. Neptuni jep kreativitetin, imagjinatën, shumë të dobishme për të qenë inovativë dhe gjithmonë në hap me kohën.. Përfitoni nga kjo. Mos u kushtëzoni nga pikëpamja e të tjerëve. Mërkuri ndihmon të bëni zgjedhjet e duhura në drejtim të përzgjedhjeve dhe bashkëpunimeve.

Binjakët

Dashuria: ka nga ata që do përjetojnë një kthesë të re në jetën e tyre të dashurisë dhe ... do të ndjejnë ende nevojën për të ndryshuar. Degët e thata që keni prerë nuk janë të mjaftueshme. Ende duhet të "pritet". Bëni porosi në kokën tuaj që të mos mashtroni vetveten. Shumë çështje duhet të qartësohen në germa në mënyrë që të mos rrezikoni zgjerimin e tyre. Shumë të tjerë do të ndjejnë një tërheqje të fortë për atë që janë të ndaluar ... Kini kujdes të mos filloni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë! Energjia erotike për beqarët po kërkon lajme. Ju jeni të etur për të eksperimentuar... Venusi krijon atmosferë stimuluese. Në fund të javës, në njohje e sapolindur, mund të konsolidohet në lidhje.

Puna: Inkurajimi dhe mbështetja e grupit është e rëndësishme për suksesin e projekteve tuaja. Horoskopi njofton ndryshime të mëdha edhe për ata që kërkojnë një punë të re. Yjet kërkojnë të jeni të prirur për rrugët që nuk janë shkelur më parë. Ata që, nga ana tjetër, po kërkojnë punën e tyre të parë, duhet të veprojnë menjëherë për të kapur mundësitë në lëvizje. Mos kini frikë t'i propozoni ato që keni në kokë.

Gaforrja

Dashuria: mos u shqetësoni. Mosbesimi krijon distanca. Gjatë kësaj kohe, keni shpenzuar shumë kohë duke punuar dhe në shtëpi. Tani, është e këshillueshme që të përqendroheni, të punoni me emocionet tuaja, në marrëdhënien tuaj. Nëse ka pasur tensione, është koha për t'i zgjidhur ato. Beqarët do të jenë të sjellshëm dhe do bëjnë për vete shumë persona, prandaj nuk do të ankohen. Nuk do të kenë as mungesë pasioni. Jupiteri shpërndan shumë goditje të fatit këtë javë që gjithashtu do të investojnë në sferën sentimentale. Nuk është e mundur të përjashtohet rënia e papritur në dashuri ose reklamimi i një interesi për një person që është shumë më tepër se një mik.

Puna: Jupiteri gëzon sferën e të ardhurave dhe bën investime dhe zgjidhje të mundshme dhe konkrete. Do të ketë shumë punë për të bërë për të përfunduar detyrat e fundit të javës. Mendja mbetet e shkathët dhe e shpejtë, e gatshme për të zgjidhur problemet. Yjet parashikojnë lindjen e stimujve të rinj, të gatshëm për të zgjeruar horizontet tuaja, sepse ato do t'ju shtyjnë më tej. Klima e zyrës është e qetë.

Luani

Dashuria: e padobishme për të kërkuar përsosmëri në një marrëdhënie. Do të tentoni të rritni ankthin dhe shqetësimin e panevojshëm. Ndoshta ato janë vetëm defekte të vogla të partnerit/es që të kanë bërë që të humbni kokën për të ... mendoni për këtë, do të shihni se është kështu! Planetët ju inkurajojnë të vlerësoni gjestet e vogla të gjysmës suaj për të rivendosur marrëdhënien e humbur. Beqarët, nga ana tjetër, do të lejojnë veten të udhëhiqen nga Marsi për aventurat. Planeti i kuq, për më tepër, është një aleat i vlefshëm në qoftë se ju doni të sheshoni mosmarrëveshjet dhe keqkuptimet. Silleni veten në një ditë të relaksimit dhe çdo gjë do të vijë në rrugën tuaj!

Puna: konfuzioni që mbretëron midis bashkëpunëtorëve tuaj mund t'ju shkelë, t'ju bëjë të pasigurt dhe të shqetësuar. Pasiguritë e të tjerëve, megjithatë, nuk duhet të pengojnë qëllimet tuaja, të shuajnë intuitat tuaja të shkëlqyera. Urani garanton mundësi të paparashikueshme, mundëson lindjen e projekteve të reja.

Virgjëresha

Dashuria: një javë e zënë, e mbushur me ngjarje të papritura që, megjithatë, do të zhvillohen shpejt falë një partneri/e që më në fund është më bashkëpunues. Sfera sentimentale, në muajt e mëparshëm, është karakterizuar nga disa keqkuptime, por së fundmi do të merrni frymë lirisht. Në shtëpi një harmoni e re do të mbretërojë. Kush synon të formalizojë një bashkim, duhet ta bëjë këtë pa u menduar dy herë. Për beqarët, planeti i dashurisë kërkon të jetë më pak kontravers dhe mbi të gjitha, më pak i vendosur. Lini vend edhe për të papriturat! Ju do të keni shumë kënaqësi veçanërisht nëse keni përjetuar një ndarje ose keni vuajtur një tradhti.

Puna: në punë, veçanërisht nëse luani rol udhëheqës, mund të ndjeni një klimë të ashpër rreth jush. Reflektoni në tendencën tuaj për të imponuar pikëpamjen tuaj sikur të ishte e vetmja e mundur ... Zvogëloni impulset egocentrike dhe përballuni me nevojat e punonjësve tuaj. Horoskopi zbulon se planetët i inkurajojnë të gjithë të përqendrohen në qëllimet që duhet të arrihen deri në fund të vitit. Transaksionet fiskale dhe ligjore, megjithëse tronditëse, së shpejti do të gjejnë një zgjidhje të lumtur.

Peshorja

Dashuria: Të dashuruarit po përballen me një periudhë të vështirë, duhet të analizojnë me kujdes situatën e tyre sentimentale, të kuptojnë se çfarë është e gabuar me marrëdhënien e tyre kohët e fundit. Kujdes mos e lëndoni partnerin/en me fjalë shumë të mprehta. Çiftet e testuara, nga ana tjetër, do të jetojnë ditë të lumtura. Beqraët do të vlerësohen shumë për mirësinë e tyre dhe për mënyrën bindëse. Një flirtim është gati të kthehet në një ndjenjë më të qëndrueshme dhe konstante. Mërkuri ofron kompromise që nuk duhet të nënvlerësohen për çiftet që duan të bëjnë paqe.

Puna: mos e kufizoni veten për të humbur në një mijë supozime, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar ndryshime apo punësime. Jini reagues, të gatshëm për të vepruar dhe mos t’ju vijë keq nëse shumë nga propozimet tuaja nuk kanë tërhequr vëmendje të veçantë. Saturni mund të komprometojë balancën dhe harmoninë me njerëz me një trashësi të caktuar ... dinë si të menaxhojnë me qartësi ngjarjet e papritura. Pasiguria mund t'ju bëjë të dukeni të demotivuar gjatë bisedimeve. Menaxho atë në mënyrën e duhur. Largoje veten nga problemet që mbretëron në shtëpinë tënde kur je në punë, euani qetësinë.

Akrepi

Dashuria: Do të jetoni ditë të karakterizuara nga entuziazmi, vitaliteti, dëshira për t'u humbur mes kënaqësive të erosit me kreativitet dhe transport të jashtëzakonshëm. Venusi jep alternimin e duhur të asaj që ju pëlqen në një marrëdhënie: një pasion i përzier me relaksim absolut! Beqraët do të jetë në gjendje të nisin aventura premtuese, ëndrrat e çmendura të dashurisë, të kryejë provokime me qëllim të keq për të fituar zemrën e një personi shumë simpatik. Planeti i dashurisë, siç shpalos horoskopi, ju bën të aftë për këtë. Marrëdhëniet në krizë do të lulëzojnë përsëri. Dialogu i sinqertë do të ndihmojë në largimin e dyshimeve dhe ngatërresave.

Puna: java fillon me eufori dhe entuziazëm të madh. Ju do të vlerësoni problemet dhe diskutimet me shefin pa hyrë në diskutime të nxehta. Me Jupiterin në shenjë, do të jeni të prirur të merrni pjesë në kongrese, diskutime, zgjeroni njohuritë tuaja. Intuita juaj është me të vërtetë e shkëlqyer, ajo ju udhëzon shumë, drejt qëllimeve profesionale shumë të reja. Plutoni inkurajon të synoni lartë, të mos bini përpara pengesave. Ata që kërkojnë një profesion nuk duhet të mposhten nëse bisedimet nuk japin rezultatet e pritshme. Optimizmi ndihmon në transformimin e një jete profesionale të mirë.

Shigjetari

Dashuria: çiftet e konsoliduara tashmë pritet që të ndërmarrin hapin e madh për të ardhmen e tyre. Marsi ngroh ditët dhe ju bën të ashpër, ngre lartë pasionin. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të përfitojnë nga mundësitë e shkëlqyera për të mbajtur takime të gatshme për të bërë përshtypje. Megjithatë, mund të lindin keqkuptime të vogla me personin pak të njohur, i cili do të keqinterpretojë nevojat tuaja emocionale. Bëni kujdes kur prezantoni veten.

Puna: mendja është vigjilente, e vëmendshme ndaj detajeve. Horoskopi njofton se, që në fillim të kësaj jave dhe gjatë gjithë muajit, do keni mundësi të bëni zgjedhje të reja në fushën profesionale. Ju keni arritur vetëdijen e plotë për atë se cilat janë qëllimet tuaja dhe synoni pozitat e larta. Yjet garantojnë përparime, promovime, kënaqësi që do t'ju ngarkojnë me energji për të investuar në biznesin tuaj. Të ardhurat janë të mira dhe financat nuk duket se krijojnë shqetësime të veçanta.

Bricjapi

Dashuria: i vëmendshëm dhe i ndjeshëm ndaj nevojave të të dashurit/ës tuaj, ju do të jetoni ditë të lumtura. Ju jeni mësuar të merreni me pjekurinë dhe kjo ju bën të lirë nga mendimet e këqija. Ju do të përkrahni njëri-tjetrin, sidomos në gjëra të vogla të përditshme. Dhe do të arrini sigurinë që bashkimi juaj është i vlefshëm dhe premton për të ardhmen e mirë. Kjo është koha e duhur për të filluar një bashkëjetesë. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja dhe të përfitojnë nga ato për të gjetur veten edhe të lidhur.

Puna: java do të vazhdojë me një ritëm frenetik. Do të krijohen pengesa që për fat të mirë janë lehtë të kapërcyeshme. Falë intuitës dhe aftësive tuaja të shkëlqyera të arritura gjatë viteve, nuk do të hasni probleme të veçanta. Mendja, në fakt, është e qartë, e gatshme për të realizuar dëshirat dhe ambiciet, për të eliminuar gjithçka që është e tepërt dhe jo shumë e dobishme për karrierën.

Ujori

Dashuria: një ndjenjë do të lulëzojë befas, do t'ju tronditë, duke ju lënë pa frymë. Venusi ngroh zemrat tuaja dhe ju bën të gatshëm të takoni njerëz të rinj, të flirtoni në një mënyrë intriguese! Nëse në këto ditë ju takoni shpirtin binjak, horoskopi zbulon se do të nisni një histori që është e rëndësishme dhe e qëndrueshme, e gatshme për të dhënë garanci konkrete për të ardhmen. Ata që janë në çift, nga ana tjetër, do të kenë një dëshirë të madhe për të dalë, për të kënaqur veten dhe ky qëndrim mund të çojë në shpërfilljen e të dashurit/ës së tyre. Nga ana tjetër, ju do të jeni të ndritshëm dhe të lumtur ... kështu që pse të mos përfshini edhe gjysmën tuaj në daljet tuaja? Ju do të shihni se ai do t’ju vlerësojë!

Puna: kjo është një kohë e mirë për t'u përqendruar në detyrat dhe të filloni t'ju interesojnë, pa shumë referime, tek pasionet e pakta të braktisura. Horoskopi njofton surpriza të këndshme. Ata që janë në kontakt me një mjedis disi konkurrues do të jenë në gjendje të imponojnë veten dhe të mbrojnë veten e tyre. Planetët garantojnë ngjarje të papritura: propozime për të cilat nuk keni menduar, konfirmime, ide dhe sugjerime nga partnerët ose bashkëpunëtorët që do të jenë të suksesshëm.

Peshqit

Dashuria: Zënkat dhe grindjet do ti hapin rrugën paqes. Planetët ndihmojnë për të rinisur energjitë, për të zhbllokuar ato keqkuptime që kanë mbajtur qëllimet në jetën tuaj në çift. Ndryshe nga javët e fundit, do të jeni më pak të mbyllur. Një marrëdhënie e denjë mund të konsolidohet më tej. Venusi, me fjalë të tjera, konfirmon atë që zemra ka qenë duke pritur për një kohë të gjatë. Jupiteri ndihmon beqarët për të takuar njerëz me të cilët të ndajnë interesat, pasionet ose të ndërmarrin aktivitete së bashku.

Puna: qëllimet tuaja profesionale janë të realizueshme. Ata që janë gati të ekspozojnë një problem në kokë ose të përballen me një intervistë, duhet të menaxhojnë emocionet në të mirë. Ka aq shumë për të bërë. Energjitë mendore janë të mira dhe ju bëjnë të përpiktë dhe të saktë. Kjo me siguri nuk do të kalojë pa u vënë re. Yjet garantojnë futje shumë pozitive ... por ne duhet të dimë se si t'i shfrytëzojmë ato në mënyrën më të mirë!/b.l/noa.al/