Transmetuar më 23-01-2018, 19:21

Asteroidi, i emërtuar si 2002 AJ129, më 4 shkurt do t'i vijë afër Tokës, por për fat trajektorja që do të marrë nuk përbën rrezik për përplasje me planetin tonë.

Lajmi është bërë i ditur nga Qendra për Studimin e objekteve të NASA-s

Asteroidi, është duke ardhur drejt Tokës dhe sipas parashikimeve me 4 shkurt ai do të kalojë në një distancë prej 4.2 milion kilometrash.

Një distancë e afërt kjo me Tokën, por që për fat të mirë nuk ka asnjë rrezik potencial për ndonjë përplasje. /k.k/noa.al/