Gjeni sozinë tuaj, ja aplikacioni që ju vjen në ndihmë
Transmetuar më 22-01-2018, 17:52

Një aplikacion i ri për celularë nga Google, i quajtur “Arts and Culture”, ka një opsion i cili po bëhet shumë popullor.

Programi përdor teknologjinë e inteligjencës artificiale për të bashkuar selfiet e njerëzve me sozitë e tyre nëpër muze.

Portretet janë marrë nga një databazë me punët e mbledhura nga mbi 1 mijë muze në të gjithë botën, duke rritur shanset që të gjendet një pikturë sa më e përafërt.

Shumë njerëz duket se janë tërhequr nga ky funksion dhe kanë filluar të postojnë në rrjetet sociale rezultatet.

Fatkeqësisht për momentin aplikacioni është i mundur të shkarkohet vetëm nga SHBA, Australia dhe disa shtete të tjera, por pritet të vijë në Shqipëri brenda pak javësh. Ndërkohë mund të shihni më poshtë se me çfarë janë krahasuar të tjerët. /k.k/noa.al/

Loading...