Transmetuar më 15-01-2018, 17:48

Dashi

Dashuria- Një vit i rëndësishëm për dashurinë. Aventura pasionante të reja. Të lindurit e kësaj shenjë duan qasjet vendimtare, spontane, ata e urrejnë detyrimin, situatat e vendosura. Fitimi i tyre nuk është i lehtë. Ata adhurojnë spontanitetin në frekuencë dhe "pretendojnë" se partneri/ja është i tillë, energjik dhe jetësor. Muajt ​​e parë të vitit premtojnë surpriza, rrahje zemre, takime emocionuese gati për të lënë shenjën e tyre. Do ju kthehet qetësia dhe harmonia pas një keqkuptimi të vogël, pas një viti në të cilën ju keni jetuar situata pak të 'stuhishme, ku ju kanë lënë të zhytur plotësisht nga krenaria. Megjithatë, do të lindin edhe grindje të vogla, të shkaktuara nga tensione që lidhen me sferën profesionale. Puna do të kërkojë shumë përpjekje dhe përkushtim dhe në disa raste do të duket se i vjedh kohën të dashurit/ës tuaj. Vera do të jetë relaksuese dhe do të jeni në gjendje të lidheni me miqtë e vjetër. Dashuria, në fund të vitit, rinovohet, merr një kthesë tjetër: do të bëheni më kërkues. Erosi do t’ju vërë në lojë, do të ngjyrosë ditët e zjarrit të kuq!

Puna- Qëndrueshmëria dhe fokusimi në objektivat që duhen arritur, do të lërë përshtypje tek ata që ju vlerësojnë. Kënaqësitë nuk do të jenë larg për të trokitur në derën tuaj. Shmangni polemikën me kolegët, qëndroni neutralë në konflikte. Gjatë gjithë vitit, do të ketë mundësi lakmitare dhe kështu ju mund të shfaqeni, të tregoni aftësitë tuaja më të mira. Puna në kontakt të drejtpërdrejtë me publikun është shumë e favorizuar. 2018-ta është një vit shumë i veçantë, i karakterizuar nga kthesa të rëndësishme. Vendimet që do të bëni do të jenë të menjëhershme. Një këshillë e vogël: mos u mbytni nga dëshira për të marrë gjithçka menjëherë. Në vend të kësaj, qenia juaj kokëfortë do t'ju ndihmojë të arrini atë që ka më shumë rëndësi për ju. Mundësi të rëndësishme për punëkërkuesit janë në rrugë të mbarë ose janë të gatshëm ta ndryshojnë atë. Në këtë drejtim, mundësitë më të mira do të vijnë në pranverë, një periudhë e përshtatshme për t'u marrë me intervistat për punë, për të dërguar kurrikula.

Shëndeti- Do keni nevojë për shumë energji dhe përqendrim për t'u përballur me të gjitha sfidat emocionuese të këtij viti. Në periudha të caktuara, mbrojtja juaj imune do të bjerë pak dhe do të jeni më të ekspozuar ndaj sëmundjes sezonale. Kujdesuni për ushqimin dhe trajtoni veten me fundjava relaksuese ose të shëndetshme për të rikuperuar energjinë tuaj! Mos pini shumë dhe të kufizojini ushqimet me kalori të lartë dhe sidomos ato që përmbajnë "yndyrna të fshehura".

Demi

Dashuria- Priten lajme të reja interesante që do të investojnë të gjitha sferat e jetës, duke përfshirë atë të ndjenjave. Stabiliteti, qetësia dhe harmonia do të jenë pikat e forta të çifteve të testuara tashmë. Muajt ​​e parë të vitit do të jenë të rëndësishëm për të ndërmarrë hapa gjigantë: të jetojnë së bashku, të martohen, të krijojnë një familje, të ndryshojnë shtëpitë. Dhe do të jetë edhe viti më i mirë për të krijuar kontakte me partnerët e mundshëm! Shanset e padiskutueshme për të përmbushur anën shpirtërore do të favorizohen nga një Venus i përkëdhelur, i gatshëm për t'ju dhënë ditë plot emocione. Zemrat e vetmuara sipas noa.al do të mbeten kështu për pak kohë. Është e rëndësishme të mos jeni të trembur ndaj të tjerëve dhe ... mos kini frikë nga lajmet! Mbyllja në vetvete, në problemet tuaja, do të shërbejë vetëm për të hequr shanset e mira të jetës, e cila mund të jetë një nxitje e vlefshme për të kapërcyer vështirësitë dhe frikërat e pajustifikuara. Planetët do të jenë me ju, gati për t'ju mbështetur në shumicën e vitit. Marrëdhëniet e gjata që kanë hasur probleme shpesh të lidhura me çështjet e jashtme të marrëdhënies së çiftit, do të forcohen. Horoskopi 2018 është i qartë, por është gjithashtu një vit i rëndësishëm për të zgjuar çiftet nga faza e letargjisë: dëshira do të rritet, do të kthehet në eros dhe pasion të pastër. Dyshimet, paragjykimet, ngatërresat do t'i hapin rrugë harmonisë dhe mrekullive të tjera!

Puna- Të vendosur dhe me iniciativë, të gatshëm për të zgjeruar horizontet tuaja dhe e gjithë kjo, sepse mendja është e qartë dhe ambicioze, e hapur për gjëra të reja, për investime të reja. Ndoshta nuk do të jetë e lehtë për të gjetur njerëzit e duhur me të cilët të negocioni. Në këtë 2018 do të ketë momente të karakterizuara ngritjeje, edhe pse do ketë nga ato momente ku ju do të ndiheni të lodhur nga shqetësimet dhe angazhimet. Kush kërkon punë, nuk duhet të ngrejë hundën e tij para perspektivave jo shumë të larta të fitimit. Është e rëndësishme të filloni ... Në marrëdhëniet me kolegët ose klientët, të kujdesshëm për të mos iu përgjigjur provokimeve në një mënyrë të mprehtë dhe të pahijshme. Të pavarurit, të cilët që nga muajt e fundit kanë filluar aktivitete të reja, më në fund do të shohin sukseset dhe kënaqësitë që vijnë pa shumë përpjekje të veçanta. Financat do të mbeten të qëndrueshme dhe kjo do t'ju lejojë të bëni plane për projekte ambicioze.

Shëndeti- Një fillim i mrekullueshëm: do të ndiheni në gjendje të përsosur fizike, duke qeshur dhe plot jetë. Kjo falë faktit që ju jeni gjithmonë në lëvizje. Shmangni ndryshimet e papritura të motit dhe nëse e kuptoni se keni ekzagjeruar në tryezë, filloni një dietë pastrimi. Për të luftuar momente të vështira dhe pagjumësi, të cilat mund të shkaktohen nga ankthi tipik i performancës (sidomos nëse ndiheni i shqetësuar për shkak të provimit ose për të zbuluar rezultatet e një promovimi) ecni në ajër të pastër!

Binjakët

Dashuria- Dashuria vazhdon me vela të plota, si për ata në çift ashtu edhe për ata që janë në kërkim të shpirtit binjak. Do të jetë e mundur të shfrytëzoni situatat e kohës së lirë dhe ngjarjet shoqërore për të gjetur personin e duhur! Disa probleme të vogla, sidomos në marrëdhëniet e gjata, lehtë mund të kapërcehen duke shfrytëzuar cilësitë tuaja më të mira, duke përfshirë ndjeshmërinë dhe aftësinë për të zgjidhur, duke përdorur dialogun konstruktiv. Kthimi i qetësisë në familje dhe marrëdhënia e mirë do të bëhet më e relaksuar dhe më pak e stuhishme. Në verë, goditjet rrufe, ngjarje të këndshme të papritura, zgjimi i erosit do të sjellë një frymë gëzimi në ditët tuaja. Dashuria do t'ju befasojë në një mënyrë të papritur dhe për shumë prej jush, do të jetë si një rikthim në kohën e adoleshencës. Venusi gjatë gjithë vitit do t’ju frymëzojë që të guxoni. Bëhuni gati për pushtime dhe joshje. Rigjallëroni veten, ndryshoni pamjen tuaj, rrisni ngarkesën e apelit seksual. Ndoshta disa prej jush do të jenë "alergjikë" ndaj obligacioneve fikse dhe do të jenë të prirur drejt një erosi të shkurtër, por që do i bëjë të ndjehen të plotësuar.

Puna- Keni shumë ide në mendje dhe në vitin 2018 mund të përfundoni me sukses dhe me kënaqësi të madhe atë që keni pasur në vend deri kohët e fundit. Jini të zellshëm dhe të përpiktë. Kurrë sipërfaqësorë. Bëni kontrolle mbi kontrollet, lexoni dhe rilexoni praktikat! Është një vit plot surpriza dhe risi. Konstancat dhe disponueshmëria do të vlerësohen nga shefi dhe eprorët. Financat do të jetojnë momente të karakterizuara në ngritje, megjithatë shpenzoni me masë. Profesionet në kontakt me publikun janë shumë të favorizuara. Nëse marrëdhënia me kolegët dëmtohet nga xhelozia dhe keqkuptimi, shmangini sa më shumë. Ata që kërkojnë një profesion të qëndrueshëm nuk duhet të heqin dorë. Puna do të shohë momentin e saj rozë sidomos në muajt e pranverës. Janë krijuar balancat e reja, të gatshme për të hapur rrugën për suksesin e dëshiruar!

Shëndeti- Energjitë janë të mira, por ... të kujdesshëm për të mos udhëhequr një mënyrë jetese të parregulluar, duke sakrifikuar gjumin dhe duke adoptuar zakone të padrejta. Planifikoni ditën në mënyrë të drejtë, kushtojeni vëmendje hobeve dhe pasioneve dhe mos e neglizhoni partnerin/en ose të dashurit tuaj. Në përgjithësi, do të ndiheni të fortë, energjik, jetësor. Për të lehtësuar stresin dhe për të lehtësuar idetë që janë paksa konfuze, mund të jetë e dobishme të praktikohet pak yoga. Meditimi do t'ju ndihmojë të reflektoni.

Gaforrja

Dashuria- Lidhjet e gjata në çift mbeten të qëndrueshme dhe të qeta. Do të ketë grindje të shkaktuara nga çështjet e jashtme dhe mbi të gjitha çështje familjare. Pikëpamje të ndryshme do të nxjerrin në pah tensionet dhe shqetësimet që fatmirësisht do të kenë mundësinë të shkrihen lehtë! Me favor të yjeve, ju do t'i rezistoni grindjeve, madje edhe atyre më të nxehta dhe të zhurmshme. Beqarët që ndjekin aventurat mund të digjen, mundohuni të tregoni veten për atë që jeni me të vërtetë, hiqni maskën. Mbyllja në shtëpi mund të jetë kundërproduktive. Frika dhe druajtja, në këtë 2018, duhet absolutisht të ndalohet. Ju do të keni emocione intensive dhe do të jeni të favorizuar mbi të gjitha, në muajt e parë të vitit, do përjetoni goditje rrufe dhe takime të papritura. Ata që janë në çift do të rimëkëmben në harmoni dhe mirëqenie të madhe sidomos në muajt e vjeshtës. Ndaloni xhelozinë dhe tregoni simpati ndaj partnerit/es. Jepini atij mundësinë për të bërë gabime dhe të jetë në gjendje për të rregulluar ato. Venusi në shenjë do të bëjë që ju të rizbuloni magjinë e një ndjesie që do të vijë si një rrufe në qiell dhe që me siguri do të ndërhyhet. Shqetësimet profesionale nuk do t'ju mbajnë larg asaj që përbën qendrën e gravitetit të ekzistencës suaj, domethënë dashurinë, familjen dhe miqësinë.

Puna- Inkurajimi, kreativiteti, intuita do t'ju lejojë të merrni hapa gjigantë. Do të jesh aktiv, ambicioz, plot perspektiva të shkëlqyera. Frika për të bërë gabime, për të mos qenë në gjendje për të kryer një detyrë siç duhet, mund t’ju stepë disi. Të nxitur nga sfidat dhe të etur për të arritur qëllimet në kohën më të shkurtër të mundshme, ju do të doni çdo gjë që bëni, duke arritur rezultate vërtet të kënaqshme. Mençuria do t'ju ndihmojë të mos bëni gabime. Në fund të vitit, do të vijë një lajm i mirë që do të investojë sferën e të ardhurave. Planetët do të kenë një ndikim pozitiv në marrëdhëniet ndërpersonale dhe do të jeni më pak të përpiktë dhe më pajtues se zakonisht: njohuritë e reja do të hapin mendjen tuaj ndaj interesave të reja. Empatia dhe intuita përmirësohen. Ju do t'i tejkaloni vështirësitë në sajë të krijimtarisë së ripërtërirë. Kush kërkon punë dhe ndihet i dekurajuar, duhet të përveshë mëngët. Aktivitetet e lidhura me marketingun dhe komunikimin janë shumë të favorizuara: mendja do të jetë veçanërisht e aftë në gjetjen e zgjidhjeve pozitive ndaj problemeve për të zgjidhur ngjarjet e vogla. Përdorni diplomacinë për të zgjidhur çdo konflikt me të cilin mund të përballeni.

Shëndeti- Lodhja do ju shoqërojë për disa kohë të vitit. Trajtojeni veten me ritme më pak të rënda, më pak "të ngjeshura". Mos e lodhni veten me ushqimet yndyrore dhe jo të shëndetshme. Sëmundja dhe sikletet sezonale do të theksohen nga stresi dhe ju mund të vuani nga dhimbje koke që nuk do t'ju lejojë të flini në mënyrë paqësore dhe në heshtje. Ata që udhëheqin një mënyrë jetese të ulur mund të ndihen të lodhur nga pjesët e përgjysmuara dhe aktiviteti fizik i papraktikuar. Tregohuni më aktiv fizikisht.

Luani

Dashuria- Ky është një vit i rëndësishëm, ku do të lindin miqësi të bukura, veçanërisht në fushën profesionale apo akademike, të gatshëm të kthehen në diçka magjike! Ju do të keni një dëshirë të madhe për të dashur, për t'u dhënë pas kënaqësive dhe për t'u dhënë zemër. Beqarët do kenë flirte romantike. Dashuria e vërtetë, mund t'ju trokasë në derë dhe do t'ju mundësojë ta njihni dhe ta dini se si ta çmoni! Çiftet do të përcaktojnë qëllimet dhe do të përmbushin favorin e yjeve nëse duan të kurorëzojnë një ëndërr dashurie ose ta zgjerojnë familjen. Venusi ka shumë për t'ju dhënë këtë vit: deklarata, pajtime, kthime të papritura. Kujdes për jetën e përditshme që mund të dobësojë erosin dhe madje ta dërgojë drejt fikjes atë. Çdo dyshim duhet të zgjidhet duke përdorur dialogun.

Puna- I/e shkëlqyeshëm, guximshëm: imazhi juaj profesional shkëlqen me dritën e vet. Komunikimi është arma për të përmirësuar gjithçka, është aftësia për të dëgjuar: është e këshillueshme të mos e vendosësh pikëpamjen tuaj përpara atyre të të tjerëve. Mbani pozicionet e arritura pa ndjekur sukses me çdo kusht, por duke ecur hap pas hapi. Megjithatë, mos zbrisni nëse ju kërkohet të jepni më shumë. Merrni lavdërime, promovime, detyra të reja, me pak fjalë, prisni hapa premtues cilësorë në këtë 2018! Pozicionet astralë janë shumë të favorshme për ata që janë në kërkim të punës, synojnë ta ndryshojnë atë, të bëjnë ndryshime në aktivitetet e tyre. Mendja është aktive, e saktë dhe e mundimshme dhe kjo sigurisht që është një pikë në favor të atyre që studiojnë dhe janë në një nxitim për të përfunduar me sukses. Mos u dekurajoni nga vështirësitë e vogla: natyra juaj e guximshme dhe luftuese do t'ju ndihmojë të kapërceni çdo pengesë. 2018 është një vit i rëndësishëm për të dy punonjësit manual dhe ata që janë të përfshirë në komunikim. Në këtë kontekst Mërkuri do t'i japë shtysë kontakteve sociale dhe marrëdhënieve të jashtme. Kushtojini vëmendje investimeve të paqarta, të cilat mund të çojnë në zhgënjim dhe iluzione.

Shëndeti- Do të ketë kohë të vitit kur energjia juaj do të mungojë. Gjej kohën për të shkuar në palestër. Anuloni angazhimet që nuk janë veçanërisht urgjente nga rendi i ditës. Duke vepruar kështu, ju do të shmangni neglizhimin e të dashurve që doni dhe do të gjeni, brenda pak ditësh, balancën e humbur psikofizike. Forma fizike është në krye dhe vitaliteti që ju karakterizon do të ketë sukses në dhënien e ndjenjës së mirëqenies së thellë edhe të tjerëve. Shmangni angazhimet e tepërta dhe alternative për momentet e relaksimit të shëndetshëm për të mos stresuar somatizmin. Për të mbajtur nën kontroll peshën tuaj, gatuani në një mënyrë të shëndetshme por krijuese. Merrni një furnizim të mirë të vitaminës C: forcon sistemin imunitar dhe e bën lëkurën më të bukur! Mos harroni të bëni kontrolle të rregullta.

Virgjëresha

Dashuria- 2018 është një vit sfidues sa i përket ndjenjave dhe emocioneve. Dikush do të prishë një lidhje; të tjerë do ta formalizojnë atë dhe do ta forcojnë, duke zgjedhur të fillojnë një bashkëjetesë ose të martohen. Dashuri të reja do të hapen, do të ketë kthesa të mrekullueshme dhe të rëndësishme. Sipas noa.al, aventurat erotike dhe sentimentale, seksi, do të luajnë një rol të dobishëm në jetën tuaj, duke e bërë atë të lumtur dhe më të qetë. Në kohë të caktuara të vitit, do të ndiheni sikur po frenoni dhe do t'i kërkoni partnerit/es siguri. Ju jeni mësuar të planifikoni, organizoni jetën tuaj dhe atë të të tjerëve dhe nga kjo do të lindë dëshira për të hartuar dhe për të parë të ardhmen me personin që keni pranë. Kujdes mos të bëni propozime të rrezikshme dhe të mos jeni tepër kritik me ata që janë në anën tuaj. Marrëveshja me partnerët me shenjat e ajrit është shumë stimuluese, e gatshme për të shpërndarë tendencën tuaj të tepruar ndaj racionalizmit. Ndikimet astrale gjatë gjithë vitit, do t’ju çojnë në një hapje të dukshme drejt socialitetit. Kjo do të hapë rrugën për nxitjen e takimeve nën profilin e erosit, për raste interesante dhe kjo do t'ju nxjerrë nga rrethi i zakonshëm i miqësisë dhe në vende të shpeshta. Duke vënë në fushë aftësitë diplomatike dhe vetëkontrollin, ju do të merrni më në fund përfitimet.

Puna- Dëshira për të mbrojtur veten, duke përfunduar një kurs studimi ose trajnimi, në lartësi të reja është shumë i fortë dhe do të vazhdojë gjatë gjithë vitit 2018. Provoje se kush jeni pa rënë në kapadaillëk. Mos e teproni në shpenzime, do të jetë një mënyrë për të përballuar problemet e vogla ekonomike. Ka një dëshirë për risi, eksperimentim dhe e gjithë kjo do të ndihmojë në mbajtjen e humorit të lartë. Muajt ​​e favorshëm po presin që të mbyllni çështjet dhe situatat e gjata që mbani me vete për shumë kohë. Përqendrohuni në qëllimin tuaj pa u mashtruar nga çështjet private ose familjare. Ata që kërkojnë punë nuk duhet të dekurajohen, por të vazhdojnë të prezantojnë veten. Lajmi nuk duhet t'ju trembë, ashtu siç ndryshimet nuk duhet t'ju demoralizojnë në asnjë mënyrë. I zgjuar dhe i zellshëm, do të keni mjetet e duhura për të arritur atë që dëshironi pa vështirësi të veçanta, në sajë të aftësisë tuaj për të testuar zgjedhjet më të mira dhe lëvizjet e duhura me përpikmëri.

Shëndeti- Tensionet emocionale mund të rrezikojnë lumturinë tuaj. Planetët, do t'ju japin aq shumë ngarkesë dhe do t'ju bëjnë të ndiheni si një tren në lëvizje. Mos e neglizhoni shëndetin tuaj dhe përdorni ndonjë vakt shtesë nëse është e nevojshme. Përkujdeseni të merrni vitaminat e nevojshme.

Peshorja

Dashuria- Jeta emocionale do të jetë e shkëlqyer, emocionuese, e mbushur me hapa të rëndësishëm. Shumë çifte do të jenë gati për të hedhur hapa të rëndësishëm në jetën e tyre. Edhe për beqarët planetët rezervojnë skenarë pasionant dhe romantikë. Një dashuri e vjetër mund të kthehet papritmas dhe ndoshta, këtë vit më shumë se herët e tjera, do të keni forcën që ta rishikoni atë në një dritë krejtësisht të re. Momentet e lodhjes dhe mërzinë e jetës së përditshme do të dëmtojnë çiftet e reja dhe do tu duhet të shpikin situata të reja për të u dorëzuar në zymtësinë e mërzitjes. Ri-vlerësoni ndjenjat tuaja, bazuar në plane të të ardhmes rozë. Para një personi të ri, mos u mashtroni nga paraqitja. Mundohuni të hyni sa më shumë që të jetë e mundur, në harmoni me njëri-tjetrin. Dhe përdorni kreativitetin, për ta mbajtur bashkimin gjallë dhe të gëzuar. Nëse një histori dashurie nuk mund të ecë më, mbyllni dhe sanksiononi fundin. Në parim, ju do të përjetoni emocione të bukura gjatë gjithë vitit. Pasioni do të mbetet gjithmonë i lartë. Problemet që kanë ndikuar në qetësinë e çiftit në të kaluarën, sidomos në fund të vitit, do të jenë vetëm një kujtim i largët.

Puna- Nuk është koha ideale për të humbur veten vërdallë, as për të reaguar ndaj momenteve të jetës me mosbesim dhe ankth. Jini më pak në mëdyshje: përballuni me sfida më pak të frenuara dhe do të shihni se jeta juaj do të jetë e pushtuar nga shumë ndryshime të vogla por të rëndësishme! Ju do të jeni në gjendje të arrini të gjitha qëllimet tuaja në një mënyrë të qëndrueshme nëse tregoni veten të vendosur. Shumë prej jush mund të marrin, vendime të rëndësishme gjatë 2018. Shpërblime të rëndësishme po vijnë, si për ata që janë të përfshirë në një kurs trajnimi profesional dhe për ata që studiojnë. Të ardhurat do të fillojnë të rriten dhe përfundimisht të bëhen më të qëndrueshme.

Shëndeti- Një vit plot lajme, surpriza dhe kthesa. Ju keni nevojë për shumë energji, që të mos e tendosni trupin. Vajra, aroma, esenca aromatike të rekomanduara për të forcuar shqisat dhe për të parfumuar mjedisin rreth jush; masazhet për t'u çlodhur pas një dite të ngarkuar! Kushtojini vëmendjen e duhur qëndrimit: kur jeni në kompjuter, në divan, mos merrni pozita të pakëndshme! Dhe shikoni atë që hani (sidomos sheqernat e rafinuara), përpiquni të ecni shumë për të djegur kalori të tepërta! Lëvizni me gatishmëri, por jini të kujdesshëm që të mos bëni lëvizje të papritura. Buzëqeshja juaj do të jetë e madhe dhe forma juaj do të rrezatojë veçanërisht në muajt e verës. Marsi mund të luajë shaka të këqija me një nga sëmundjet që shpesh vuani, si psh., migrena. Në këtë rast, rekomandimet mjekësore dhe terapitë janë të rekomanduara.

Akrepi

Dashuria- Ata që janë në çift, në këtë 2018, do të ndjejnë një dëshirë të fortë: të forcojnë marrëdhënien e tyre! Si? Shmangia e konflikteve dhe duke folur me zemër të hapur. Dhe mbi të gjitha, duke kontrolluar vetë-qëndrimin e lindur që ju karakterizon dhe që shpesh ju bën të guximshëm. Fundjava romantike, mbrëmje me miqtë e vjetër, tubime të vogla familjare mund të sjellin përfitime në marrëdhënien juaj. Mendoni për këtë! Bukuria nuk do të mungojë dhe dëshira për marrëdhënie seksuale do të rritet sidomos në fillim të pranverës dhe verës. Seksualiteti është një temë shumë e dashur për ju Akrep dhe ngarkesa erotike do të jetë gurthemeli për të hequr qafe nervozin e akumuluar në vendin e punës ose çështjet familjare që ju mbani me vete për vite me radhë. Nëse një raport po përpiqet të mbyllet, shqyrtoni nëse doni të vazhdoni ose mbylleni. Dhe nëse doni që ky mos të jetë fundi, guxoni pak më shumë! Venusi siguron se nuk do të ketë masa gjysmë gjatë këtij viti: ose do të ketë mbyllje përfundimtare ose rikthim. Kujdes nga xhelozia.

Puna- 2018 është një vit intrigues: guximi, vendosmëria dhe kreativiteti do të jenë kartat për të luajtur në mënyrë që të realizohen projekte interesante. Lojërat planetare do t'ju ofrojnë shumë mundësi të mira, për të ardhura shtesë. Ju do të përpunoni strategji të suksesshme që do t'i pëlqejnë shefit shumë. Artistët do të jenë shumë popullor këtë vit, ata që kryejnë aktivitete krijuese ose në kontakt të drejtpërdrejtë me publikun. Bisedimet, negociatat, do të njohin kohën e tyre më të mirë rreth mesit të vitit. Dyshimet në lidhje me një bashkëpunim profesional duhet të sqarohen pa vonesa. Inputet për përparim në karrierën tuaj janë të gjitha atje dhe së shpejti do të arrini rezultate të dobishme që do t'ju dhurojnë shumë lëvdata. Mos e hidhni gjithçka në ajër, kur të mbingarkuar me angazhime të të gjitha llojeve, do të mendoni se asgjë nuk do të shkojë siç është planifikuar! Yjet e horoskopit 2018 këshillojnë të punoni me intuitë për ta përmirësuar atë, për të përsosur aftësinë, për të kuptuar se si të kapni marrëveshjet më të mira dhe për të shmangur pengesat pa shumë vështirësi. Disa prej jush, për më tepër, këtë vit, më në fund do të arrijnë të zgjidhin një çështje të gjatë dhe të heqin qafe një ngarkesë shtypëse. Kush kërkon punë, do të duhet të lëvizë, të jetë gati të pranojë të gjitha llojet e detyrave. Manaxhimi maksimal do të kërkohet në çështjet tatimore dhe ligjore.

Shëndeti- Planetët gjithashtu mbështesin dhe forcojnë sistemin tuaj imunitar, duke ju mbrojtur, për shumicën e vitit, nga sëmundjet tipike sezonale. Keni kontrolle periodike, mos e neglizhoni, për ndonjë arsye. Parandalimi është shumë i rëndësishëm! Rigjallëroni energjinë tuaj, si fizike ashtu edhe të brendshme, duke ushtruar gjimnastikë dhe duke notuar. Për të rifituar qartësinë gjatë periudhave të stresit të lartë, hani në një mënyrë të shëndetshme, të larmishme dhe të balancuar.

Shigjetari

Dashuria- Marrëdhëniet e konsoliduara tashmë do të jetojnë një 2018 të bukur, të mbushur me momente të bukura. Kjo është koha e duhur, nëse nuk jeni martuar të planifikoni hapin e madh! Ngarkesa erotike do të japë rezultatet më të mira sidomos në fillim të pranverës dhe të verës, kur do të përjetoni një zgjim të vërtetë të shqisave. Zemrat e vetmuara mund të përfitojnë nga shumë mundësi për t'u takuar më në fund me shpirtin binjak. Historitë e dashurisë që do të lindin në muajt e parë të vitit do të jenë shumë të angazhuara nga pikëpamja emocionale. Venusi do t'i pastrojë idetë për ata që jetojnë me histori dashurie, pra ata që vazhdojnë me ndërprerje dhe pajtime të vazhdueshme. Një miqësi e lindur në fushën profesionale mund të transformohej çuditërisht në dashuri. Keqkuptimet gjithmonë duhet të qartësohen, duke përdorur dialogun dhe jo qëndrimet që janë të vështira për t'u kuptuar. Kujdes nga gënjeshtrat në dashuri, të cilat këtë vit mund të çojnë në grindje të nxehta!

Puna- Jeta juaj profesionale ndikohet fuqimisht nga transformimi. Ju do të vendosni marrëdhënie me njerëz të rëndësishëm, të aftë për të sjellë përfitime të rëndësishme në karrierën tuaj. Manual i preferuar, aktivitete artistike. Ata që janë të lodhur nga puna e tyre duhet të peshojnë me kujdes zgjedhjet e tyre para se të bëjnë hapa të rremë. Nëse jeni duke kërkuar punë, kombinimet astrale ofrojnë mundësi interesante për të nxjerrë në pah aftësitë tuaja. Dëshira për të udhëtuar do të rritet te ju, për të eksploruar qytete dhe vende të reja për të ndërmarrë procese të reja profesionale. Investoni burimet tuaja me fitim, duke shmangur sa më shumë që të jetë e mundur që të bien të ardhurat.

Shëndeti- Planetët ju mbrojnë dhe ringjallin energjinë tuaj, fizike dhe të brendshme. Zgjidhni aktivitete sportive që ndihmojnë për të "shkarkuar" energjitë negative! Hani shëndetshëm, dhe bëni një furnizim të mirë me vitaminat A, C, K.

Bricjapi

Dashuria- Ky është një vit plot surpriza, sidomos për zemrat e vetmuara të gatshme të bien në dashuri. Në vend që të fokusohesh në ndërtimin e një marrëdhënieje të qëndrueshme, do të përfshihesh në flirtim, por në flirtime intensive, takime të shkurtra, por emocionuese. Rënia në dashuri nuk do të jetë e lehtë, por nga ana tjetër, këtë vit do të jetë plot me takime të lindura pothuajse rastësisht, duke stimuluar miqësinë, të gatshëm të evoluojnë në diçka më shumë. Shqetësimet në vendin e punës mund të kenë gjithashtu pasoja në sferën sentimentale duke dobësuar paksa Erosin në çiftet e qëndrueshme. Shumë prej jush, pas një krize, një marrëdhënie të përfunduar do të jeni në gjendje të realizoni takime të reja premtuese. Venusi do t’ju mbikëqyrë ju gjatë pjesës më të madhe të vitit: ju do ta ndjeni thirrjen e pasionit të fortë dhe do ta lejoni veten të mbushet nga shija e aventurës. Dhe jo vetëm. Planeti i dashurisë do t'ju inkurajojë të tejkaloni rezervat dhe pasiguritë. Një histori në distancë mund t'ju destabilizojë, duke vënë në pikëpyetje tendencën tuaj të lindur për të siguruar përgjigje në kohë rekord.

Puna- Dëshira dhe vendosmëria që të keni sukses, për të arritur rezultate të rëndësishme, do të trajtojë, negociojë, nënshkruajë kontrata të mira për 2018. Yjet sugjerojnë që të jeni pak dinak dhe bindës në bisedime. Vendosni qëllime realiste, mos fantazoni shumë, por në të njëjtën kohë, jini ambicioz. Kini kujdes të mos bëni kompromise. Bashkëpunimet e këqija më në fund do të ndërpriten nga jeta juaj dhe nuk do të jenë më arsye për shqetësime emocionale.

Shëndeti- Mos e neglizhoni shëndetin, ndiqni këshillën e mjekëve. Nëse keni shqetësime dhe parehati, bëni vizita dhe analiza të rregullta. Energjitë psiko-fizike janë të mira. Hani shëndetshëm. Merrni furnizimin e duhur të vitaminës C dhe D. Ndiqni shijen me një sy gjithmonë të vëmendshëm. Vini në lëvizje këmbët tuaja: vrapim, biçikleta stërvitjeje, do t'ju ndihmojë të ruani energjinë tuaj të pandryshuar me kalimin e kohës në këtë 2018.

Ujori

Dashuria- Vit i mrekullueshëm, i mbushur me surpriza, duke njoftuar zhvillime të rëndësishme në historitë e konsoliduara tashmë. Bashkëjetesa, martesa, lindjet, renovimi i shtëpisë: Venusi ju shikon me sy të butë dhe të ëmbël dhe ju shoqëron në zgjedhjet më të vështira. Megjithatë shumë prej jush këtë vit, do të bëjnë edhe mbylljen e një marrëdhënie të bërë tashmë sterile dhe kjo do të ndodhë edhe për shkak të dëshirës së fortë për të arritur autonominë dhe pavarësinë me të cilën do ta gjeni veten duke llogaritur. Zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, do të jenë aktive në takim. Një miqësi është e gatshme të evoluojë në një ndjenjë të thellë: ndjeshmëria e fortë që krijohet do të sugjerojë surpriza dhe kthesa të papritura të pashpjegueshme. Viti 2018 është një vit shumë premtues: do të ketë takime, dashuri, angazhime gati për t'u bërë zyrtare. Problemet me partnerin/en ose me familjen do të shkaktohen nga shumë angazhim. Beqarët mund të përfitojnë nga udhëtimet, fundjavat, ngjarjet shoqërore, ceremonitë, aperitivët.

Puna- 2018 është një vit shumë interesant nga këndvështrimi profesional. Ju mund të mbështeteni në favorizimin e planetëve për të përparuar në karrierën e tuaj. Nëse jeni duke kërkuar punë, nëse jeni duke studiuar për një provim të vështirë dhe kompleks, nxirrni më të mirën e vetes. Ambicioz, me iniciativë, ju mund të nënshkruani marrëveshje të rëndësishme, negocioni, nënshkruani kontrata, investoni në sektorë të rinj, filloni biznesin tuaj. Ata që kërkojnë autonomi më të madhe mund të përfitojnë nga prania e Uranit, i cili do t’ju inkurajojë ju që të transformoni hobin dhe pasionin në aktivitete, të filloni biznese. Propozimet komerciale do të jenë shumë fatlume. Pjesa e parë e vitit do t'ju shohë shumë të zënë dhe aktiv, jo vetëm për të filluar projekte të reja, por edhe për të zgjidhur probleme të vogla dhe për të llogaritur rreziqet. Shpenzimet nuk do të mungojnë, por me Jupiterin, i cili do t’ju shikojë ju me sy të mirë, do të mund t'i përballoni pa borxhe. Muajt ​​e fundit të vitit 2018 do të jenë me të vërtetë të vlefshme për të provuar eksperiencat e reja profesionale, për të provuar pozicione të reja.

Shëndeti- Thuaj lamtumirë ndaj asaj që ju shkakton tension dhe shqetësim dhe mbi të gjitha, zvogëloni konsumimin e alkoolit, pijeve me sheqer dhe për të lënë duhanin! Bëni stërvitje të forta. Vrapim, çiklizëm, not ... mos e nënvlerësoni! Praktikimi i meditimit dhe yoga, nga ana tjetër, do t'ju ndihmojë të merrni vendime të rëndësishme, të llogarisni rreziqet dhe zgjidhjet, të merrni zgjedhje të vendosura, të largoheni nga pendimi.

Peshqit

Dashuria- Pasioni dhe intensiteti do të karakterizojnë jetën e çifteve të testuara tashmë. Grindjet e vogla do të duhet të zgjidhen duke përdorur dialogun konstruktiv. Beqarët do të zhyten në një det emocionesh. Frika e refuzimit mund të shkaktojë kthesë: nuk do të ketë kohë për hezitim! Romanca do të mbretërojë si mjeshtër në ditët tuaja. Venusi, i ëmbël dhe i butë në qiell, do të favorizojë pushtimet dhe do t'ju japë bukuri dhe hijeshi në dashuri. Takimet që do të bëni do të jenë ndezëse, të gatshëm për të vjedhur zemrën dhe shpirtin tuaj. Dhe ato më të bukura do të regjistrohen në mes të verës dhe vjeshtës. Lojërat planetare do të mbështesin vendimet tuaja. Ju do të kultivoni miqësi që janë gati të jenë shumë të çmuara. Një marrëdhënie në pritje do të rivlerësohet pozitivisht.

Puna- Mendja është aktive, në fermentim të vazhdueshëm. Ka shumë projekte që do të dëshironit të vazhdoni ose të rifilloni. Mos veproni në impuls dhe mbi të gjitha, mbështetuni tek ekspertët. Paraqitni investimet tuaja për shqyrtimin e atyre që ju vlerësojnë dhe besoni në aftësitë tuaja. Mos insistoni të bashkëpunoni me çdo kusht me njerëz të pasigurtë. Serioziteti, përkushtimi, guximi dhe shkathtësia do të jenë cilësitë më të mira për tu përqendruar në bisedime dhe për të bindur shefin ose eprorët. Gjatë vitit 2018, diçka e sigurt do të ndodhë dhe mund të merrni edhe më shumë reagime. Financat do të mbeten të qëndrueshme.

Shëndeti- Mendja është e qartë, aktive, e zgjuar. Pamja fizike është në kulm, vitalitet i shkëlqyeshëm. Mundësitë për argëtim, jetë shoqërore dhe shoqërim do të sjellin bankete dhe darka që do të jetë e vështirë të heqësh dorë! Dhe si rezultat ... mëkatet e vogla të fytit mund të të peshojnë. Kujdes nga ushqimet e pasura me yndyrë. Shmangni ushqimet e skuqura dhe moderoni konsumin e alkoolit dhe pijeve me sheqer./b.l/noa.al/