Transmetuar më 15-01-2018, 16:44

Sipas  astrologut të njohur Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Edhe ata që nuk kërkojnë mençuri e fitojnë atë nëpërmjet përvojës së jetës. Këtë javë, do të habiteni nga ajo që shihni. Ju keni kontrollin e fatit tuaj. Pa marrë parasysh se sa e tmerrshme duket situata, ajo mund t'ju transformojë. Toka nën këmbët tuaja është pjellore. Do përjetoni rritje ekonomike.

Demi

Pa marrë parasysh se sa mirë jeni, mos luftoni kundër rritjes. Vazhdimi juaj, aventura e ardhshme e madhe, pret. Nëse preferoni ta mbani privatësinë tuaj, një gjë është e sigurt: nëse doni që dikush t'ju japë dashurinë e tyre, duhet të tregoni edhe ju ndjenjat tuaja. Ndërsa Venusi ndryshon shenjat këtë javë, pavarësisht sa e madhe është zemra juaj, nëse nuk shpreheni nuk do i keni mirë gjërat.

Binjakët

Thënia "mungesa e bën zemrën të rritet" ka një kuptim të fshehtë: mungesa e drejton progresin dhe rritjen. Ju keni nevojë të mbushni boshllëkun me diçka të re. Ndjenja e zbrazët që keni, mund të tronditet pasi ju zbuloni jo vetëm atë që kërkoni, por edhe si ta merrni.

Gaforrja

Ju jeni një nga ndikuesit e natyrshëm të jetës. Njerëzit dëgjojnë atë që thoni dhe rregullojnë jetët e tyre në përputhje me rrethanat. I vetmi person që nuk e sheh këtë ... je ti! Ju dyshoni në fuqitë tuaja të bindjes. Rrethanat e kësaj jave mund t'ju detyrojnë të pranoni se jeni të aftë dhe të fuqishëm. Dhe rezultatet do të jenë më pozitive se sa imagjinoni.

Luani

Ekziston një mundësi e fortë që ju jeni në prag të marrjes së një vendimi bazuar në një supozim. Para se të lëvizni më thellë në këtë situatë, ia vlen të merrni një moment për të rishikuar atë që dini. Mund të duket sikur po bën një hap përpara, dy hapa prapa, por është më mirë se të shkosh në rrugën e nisur.

Virgjëresha

Ndonjëherë arsyeja e të menduarit racional është pikërisht ajo që kërkohet. Nëse ndaloni të kërkoni përgjigje të mbinatyrshme dhe zbatoni mendjen tuaj, ju do të llogarisni zgjidhjen më të drejtpërdrejtë për sfidën tuaj. Inteligjenca juaj mund të krijojë rebelime. Me kreativitetin tuaj, ju mund të ndërtoni një të ardhme më të mirë.

Peshorja

Lidhja juaj e sundimtarit Venus me Uranin zbulon një mënyrë të re në të cilën ju jeni unik dhe i veçantë. Shprehni veten, jini kreativ, të butë dhe kërceni me jetën. Nëse veproni në këtë mënyrë, këtë javë për dikë do të jeni 'të paharrueshëm'.

Akrepi

Me Jupiterin dhe shenjën tuaj që përputhet aq mirë me Plutonin, ky është një moment për të marrë demin nga brirët. Universi ju ofron me të gjitha mjetet që ju nevojitet për të arritur atë që doni. Duhet të shikoni përtej metodave konvencionale për të trajtuar çështje të vështira. Jini të gatshëm të eksploroni këto rrugë, dhe kjo fitore  do të transformojë javën tuaj.

Shigjetari

Shkencëtarët kanë zbuluar se truri ynë fillon të krijojë një realitet të ri në kokën tonë, kur ne jemi të izoluar. Ndërsa sundimtari juaj dhe Plutoni kur kombinohen janë inkurajues, ju mund të filloni të krijoni të ardhmen tuaj të dobishme këtë javë.

Bricjapi

Kjo ndjenjë trishtimi me të cilën po luftoni tani mund të shndërrohet në një arsye të ndritshme për të parë të ardhmen. Kjo është një javë e mbushur me shpresë dhe pozitivitet. Ne të gjithë duhet ta duam veten. Dhe edhe pse zakonisht jeni më të rreptë me veten, thellë  e dini se e meritoni  mirësinë.

Ujori

Ku është drita në fund të tunelit? Ju keni qenë duke ecur duke u përpjekur për të arritur shumë gjëra këtë periudhë. Kur do të përfundojë kjo ndjenjë kaotike? Ju keni më shumë fuqi. Sipas intv, mund të ndiheni në  panik, por do të shihni se çdo gjë është nën kontroll të përkryer. Kini besim te vetja juaj!

Peshqit

Ne të gjithë kemi fuqinë për të bërë një ndryshim. Ndërsa sundimtari juaj dhe Plutoni bëhen bashkë këtë javë, përdoreni për të mirën tuaj. Nuk janë vetëm terapistët e trajnuar të cilët janë në gjendje të shërojnë të tjerët. Ne të gjithë e kemi këtë aftësi. Kur ndiheni të lodhur ose të pikëlluar, ju  i transmetoni këto ndjenja negative. Këtë javë mund të bëni një ndryshim pozitiv për dikë.