Transmetuar më 12-01-2018, 23:09

Parashikimi i yjeve për datën 13 janar 2018

Dashi.

Nje dite mjaft e mire ne gjera te ndryshme, shume levizje do te keni por eshte mire qe te filloni nga sot sepse eshte dite e Saturnit, dita e shtune, sepse ka dhe pazare te ndryshme qe ju duhet te blini nese keni ndermend per te blere dicka, eshte mire qe t'i merrni te perdorura si dhe makine akoma, gjera te vogla qe mund tju duhen ne lidhje me punen sepse eshte dite perfekte.

Ne lidhje me pune mund te themi se i keni te gjitha mundesite ne cdo aspekt, si ne takime por dhe zgjerime akoma, ne lidhje me ekonomine eshte e mire dhe duket se eshte e realizueshme stabilizimi ekonomik. 

Ne dashuri per juve qe keni lindur ne dhjetediteshin e pare me shume fat se ju hapen rruget e jetes nga sot. Oret me pozitive per diten e sotme jane 07:00 deri ne oren 20:00

Demi.

Sot eshte mire meqense juve qe mereni me biznese private jeni me shume shans dhe mundesi te reja mund te keni tani afer por pregatituni nga sot sepse fati eshte me juve per gjithcka planetet ju ndihmojne, nese deshironi te merreni me furnizime te ndryshme biznes, sot jeni ne diten e duhur, dita e shtune dita e Saturnit ju ndihmon shume ne marrje vendimesh te rendesishme dhe nje zgjerim biznesi nuk do ishte keq, por zgjerimin mos e thoni pa e realizuar se nuk ju ecen nese perhapeni me te trete.

Keni shume plane dhe keto plane eshte mese e mundur tju realizohen nga sot e tutje, nese keni te beni me para ne dore eshte mire qe ti merni apo ti jepni ne oren 14, eshte nje ore perfekte per juve te kesaj shenje. 

Ne lidhje me ekonomine nuk duket se keni ndonje problem por kujdesi duhet, ana sentimentale eshte mire qe ti thoni po sot dhe me sy mbyllur, se jeta ka nje suprize te madhe per ju. Oret me te pershtateshme per diten e sotme jane nga ora 09:00 deri ne oren 20:00.

Binjaket

Si dite e shtune sot keni mundesite te bisedoni, te beni udhetime te ndryshme biznesi ne takime qe ka te beje me punen tuaj dhe jo vetem. 

Ështe nje dicka e mire per juve te kesaj shenje, cdo bisede qe ka te beje me punen tuaj dhe eshte mese e mundur tju realizohet me sukses, ana ekonomike duket se jeni ne kerkim te nje investimi sot, eshte dite e mire per te investuar por eshte mire qe ta keni menduar mire sepse nuk ka vend per gabime.

Dashuria ne anen sentimentale eshte koha me e mire per te ndrequr cdo gabim te shkuares, qe te jeni gati per te stabilizuar te ardhmen, per juve qe jeni ne lidhje sot eshte nje mundesi te gjeni menyren dhe mundesine, koha eshte per ju. Oret me te pershtateshme per sot jane 09:00 deri ne oren 21:00.

Gaforrja

Eshte nje dite qe mund te thuhet qe ka shanse si ne pune dhe ne lajme pse jo nje surprize pune mund t'ju ndodhe edhe pse fundjave apo dite e shtune shanset dhe fati nuk njeh dite, keshtu qe mund ta shfrytezoni ne maksimum diten e sotme, eshte nje dite qe ju ndikon shume pozitivisht ne cdo drejtim. 

Ështe nje mundesi e mire sot te vendosni per gjithcka, ana ekonomike shikohet pak e veshtire tani ne mengjes por jo se ka dicka per tu shqetesuar, mundesite jane per nje stabilizim te ekonomise, ana sentimentale shikohet paksa me debate per arsye familjare, eshte mire qe te beni pak kujdes sot mbasdite. Oret me te pershtateshme per sot jane 07:00 deri ne oren 20:00.

Luani

Ne lidhje me pune sot keni nje mundesi shume te mire ne lidhje me anen ekonomike ku do te keni mundesi per te stabilizuar pune dhe ekonomine njekohesisht sepse kjo perjudhe eshte shume positive dhe mjaft shanse do te keni ne ditet ne vazhdim, mundesite qe do tju jepen do te keni perfitime aty ku nuk i prisnit, prandaj shikoni detajet, ne ceshtjet qe ju interesojne, ne ekonomi nje dite e mire dhe mjaft pozitve mund te themi sepse eshte mundesia per te stabilizuar ekonomine tuaj.

Ne dashuri shume mire juve qe jeni ne njohje me Dash dhe me Peshore, me siguri qe shkoni ne fejese apo bashkejetese. Oret me te pershtatshme per sot jane 08:00 deri ne oren 22:00.

Virgjeresha

Dita e sotme eshte e mire per te bere bisedime te rendesishme si mundesi pune te re apo dhe vendime per udhetime pune sidomos per juve qe nuk keni nje biznes te sigurt apo nje pune, eshte mire qe te bisedoni me personat qe ju rrethojne dhe kjo ju ndihmon shume ne cdo vendim qe ju merrni por ne nje fare menyre ju dini shume mire te gjeni mundesi per pune dhe mund tja dilni me sukses, dita e sotme eshte ne anen tuaj.

Oret me te pershtateshme per sot jane 09:00 deri ne oren 20:00.

Peshorja

Nje dite perfekte me Hene ne nje kend ideal per juve Peshore te dashura, duket se sot keni ne plan te beni disa udhetime pune dhe keto jane mese pozitive sepse do te beni nje marreveshje qe prej kohesh e prisnit, kjo do tju ndihmoje tani e tutje sepse keni pasur dhe disa probleme ne ekonomi qe e zgjidhni kete ngerc me menyren me te mire te mundshme dhe me idealen, sepse ky rast nuk ju vjen gjithmone.

Ne dashuri shikoj se juve keni mundesi me te dashuren tuaj ta beni te lumtur, kjo arrihet nga sot e ne vazhdim, per juve qe nuk keni nje lidhje per momentin mundesite jane dhe nuk do tju mungojne. Oret me te pershtateshme per sot jane 08:00 deri ne oren 19:00.

Akrepi

Mesa duket sot ajo qe do tju shqetesoje pak eshte nje ceshtje nga e kaluara tek puna, per juve qe jeni ne pune shteterore eshte mire qe te shikoni me themel ceshtjen sepse mund te keni ndonje problem te vogel por i zgjidhshem, per juve qe jeni ne kerkim per nje pune te re eshte dite e mire sepse keni lohe dhe per te biseduar por dhe per te vepruar.

Ana ekonomike e mire dhe e stabilizuar por me mire do te jete ne vazhdim sepse prisni dicka nga e kaluara dhe ju realizohet sot, ne dashuri juve qe nuk keni ndonje lidhje por njohje, e cila ka gjasa tju kthehet ne lidhje. Oret me te pershtateshme per sot jane 07:00 deri ne oren 21:00.

Shigjetari

Mesa duket nga kjo fundjave e ne vazhdim fillojne gjerat te jene me mire me qarte do te shikoni drite ne fund te tunelit dhe jo vetem, ne lidhje me pune me shume fat per juve qe keni lindur ne ne dhjediteshin e pare behuni gati per rruge te larget, eshte mese e mundur qe tju realizohet nje enderr ne lidhje me punen.

Ana ekonomike per juve te kesaj shenje nuk shikohet ndonje problem shqetesues por shume mundesira do te keni ne vazhdim, pak kujdes nga harxhimet, ne dashuri keni shume fat sot sepse per juve qe nuk keni lidhje, eshte mese e mundur te krijoni njohje dhe jo vetem, nje shtatzani e mundur per juve qe prisni perj kohesh sidomos lidhjet me Dem eshte dite me energji dhe ne anen femerore dhe shume shanse mund tju jepen me henen e re ne ujor keni nje shans me teper. Oret me te pershtatshme per sot jane 10:00 deri ne oren 22:00.

Bricjapi

Edhe pse jeni te ndergjegjshem ne lidhje me punen eshte mire qe te beni pak kujdes ne lidhje me te tret, sepse kjo jave qe fillon ka disa veshtiresi por do te ja dilni me te vemendeshem juve te dhjediteshit te dyte sepse mjaft gjera duhet t’i vini ne vije, ana ekonomike eshte ne anen me te mire tuajen por per juve qe keni nisur nje biznes si te vetepunesuar, koha eshte tani dhe ka per tja vlejtur ne kete aspekt dhe nuk do te keni asnje problem ne vazhdim, dashuria shikohet nje dite pothuajse e qete por ka dhe disa grindje te vogla qe quhen grindje dashurie dhe jo problematike nje ndihmes qe ju jep Saturni me marsin ju ndikon shume pozitivisht ne kete drejtim. Oret me te pershtateshme per sot jane 08:00 deri ne oren 21:00.

Ujori

Shikohet nje dite shume e mire per juve te kesaj shenje dhe nje mundesi me teper ne veprimet dhe vendimet qe mund te merrni por njekohesisht dhe nje rast pozitiv ne lidhje me pune per juve qe keni te beni me nje ceshtje pune ne ditet ne vazhdim eshte mese i zgjidhur sepse ju hapet rruga nga sot shume ndihmesa te largeta dhe shume plane qe mund t'ju behen realitet ne cdo drejtim, nje moment ideal per te nisur nje pune te re si nje pune qe ka lidhje me treget.

Juve qe e mendoni shume kohe, niseni sot sepse eshte nje dite shume e mire dhe shume shanse do te keni ne vazhdim, ka shume gjasa qe tja dilni me shume sukses. 

Ana ekonomike e mire dhe me mire ne vazhdim mund te themi, ne dashuri jeni me shume fat sepse keni gjithcka dhe mundohuni qe ta stabilizoni, per juve qe nuk keni dicka per momentin mbasditja eshte e juaja, nje argetim nuk do ishte keq. Oret me te pershtateshme per sot jane 07:00 deri ne oren 21:00.

Peshqit

Sot eshte nje mundesi e mire eshte per te bere disa ndryshime ne pune dhe kjo eshte ne anen tuaj sepse shume kohe e keni menduar, dita eshte sot dhe sot do te jeni te fituar ne kete aspekt, ekonomia eshte me mire se kurre vec ngritje do te keni kete periudhe.

Ne lidhje me ekonomine, ne dashuri duket se per juve qe jeni ne lidhje mund te arrini ne fejese, dita e sotme eshte me idealja per kesisoj gjerash.

Ne lidhje me nje dashuri te larget merr ngjyre dhe behet serioze, mundohuni ta stabilizoni se ky rast eshte me ideali per juve qe nuk keni dicka te re mundesite do te gjenden per juve, por mos e lini vete tuaj nen hije por shkoni pak me tutje. Oret me te pershtateshme per sot jane 08:00 deri ne oren 20:00.