Transmetuar më 11-01-2018, 20:20

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani akuzon se janë shpërdoruar miliona euroa për ndërtimin e lungomares në Vlorë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ai shkruan se për ndërtimin e kësaj vepre, 3 km, janë shpenzuar 17 milionë euro.

Ai ka ironizuar duke shkruajtur se me këtë shumë, “lungomare duhet të ishte shtruar me flori dhe jo me beton.

Postimi i plotë i Ylli Manjanit:

Lungo-mare apo lungo-pare?!

Ndërtimi i Lungomares raportohet rreth 17 milionë Euro.

Shpërblimi që duhet bërë banorëve të pallatit që u shëmb shkon 13 milionë euro.

Gjatësia e Lungomares është 3 km.

Pra, 10 milionë euro për kilometër vajti kjo punë!

Me flori, jo me beton duhet të ishte shtruar!

Lungo-mare që na doli lungo-pare!

Presim lungo-SPAK çdo thotë.../a.k/noa.al/