Transmetuar më 11-01-2018, 19:18

Disa shqiptarw, rumunw dhe italianw janw pwrfshirw nw njw sherr tw dhunshwm, nw njw restorant, nw Treviso tw Iltalisw.

Gjithccka nisi nga zhurmat e fwmijwve tw cilat erdhwn nga njw tavolinw. Sipas medieve tw vendit fqinj, edhe pse në shumicën e restoranteve italiane nuk pranohen fëmijët, pronari ka lejuar grupin që kishte prenotuar një tavolinë në këtë restorant.

Por ndodhi ajo qw askush nuk e donte. Zhurma e fwmijwve bwri nervozw shumw klientw, tw cilwt nuk e duruan shumw kwtw situatw.

Edhe kamarieri disa herwu twrhoqi disa herw vemendje, por mw pas ndodhi gjithccka.

Njëra nga nënat është irrituar kaq shumë nga thirrja e kamarierit, sa ka shkuar në banak dhe ka kërkuar një gotë verë të cilën ia ka hedhur në fytyrë pronarit të restorantit.

Aty situata ka marrë përmasa të tjera, ku në sherr u përfshinë rumunë, shqiptarë e italianë të cilët kanë kërcënuar se do t’ia djegin lokalin.

U desh ndërhyrja e karabinierëve për të qetësuar situatën, shkruajnë mediat. Megjithatë, në një pikë të caktuar familja nuk pranoi të paguante faturën. Tani avokati i pronarit italian është gati të paraqesë një padi për lëndime, kërcënime dhe shpifje. /k.k/noa.al/

Foto ilustruese