Transmetuar më 10-01-2018, 18:15

Hulumtuesit e kanë kapur një peshk të frikshëm, në brigjet e Tajvanit, i cili ka mundësi ta nxjerrë gjithë nofullën nga goja.

Në këtë formë, mund të kafshojë edhe prenë që është shumë më e madhe se vetë peshku.

Kjo është hera e pestë që nga 1986, që kur u zbulua kjo krijesë, e cila është kapur sërish nga.Dhëmbët e hollë dhe të mprehtë,  janë veçanti tjetër e këtij peshku që jeton deri në 400 metra thellësi.

Nuk dihet se si ra në grackë ky lloj peshku, pasi është e rrallë që të kapet. /k.k/noa.al/