Transmetuar më 08-01-2018, 12:05

Një burrë nga New Yorku dhe e dashura e tij u martuan brenda dy orëve, pasi dhëndri planifikoi gjithçka që i duhet një ceremonie vetëm për t'i kursyer të dashurës së tij muaji stresi të organizimit të dasmës.

Danny Rios, 33 vjeç dhe Nicole Carfagna, 32 vjeç, u bënë bashkëshortë muajin e kaluar në oborrin e shtëpisë së tyre në Smithtown të New Yorkut, të rrethuar nga miqtë dhe familjarë.

Nusja vuan nga lupusi në veshka, çka e streson tejet shumë të bëjë planifikime të ngjarjeve të mëdha siç është edhe një martesë. Idenë e kishte hedhur paraprakisht vajza, ndërsa djali e bëri atë realitet.

“Si mund të refuzoja propozimin e tij? Mua kurrë s'më ka pëlqyer të planifikoj evente dhe gjëra të tilla më shkaktojnë shumë stres edhe për shkak të sëmundjes sime. Fakti që ky njeri i mrekullueshëm ka bërë diçka të tillë për mua më emocionon dhe më lumturon pa masë", u shpreh Nicole.

Ditëlindja e Nicole ra disa ditë më parë, dhe Danny e çoi atë në Disney World për të festuar. Por, kur u ulën, dhëndri me sukses e bëri të duket sikur nata përpara nuk mbante asgjë të veçantë.

Kur ajo dhe Danny u kthyen në shtëpi, Nicole u habit kur pa miqtë dhe të afërmit e tyre të mbledhur në oborrin e shtëpisë, ku ishte ngritur një tendë e madhe.

“Danny më çoi në mes të çadrës dhe pasi thashë disa gjëra të mahnitshme, u ul në gju dhe më propozoi! U mposhtën nga lumturia dhe nuk mund ta refuzoja"./b.l/noa.al/