Transmetuar më 04-01-2018, 20:41

Talenti kroat i Juventusit Marko Pjaca do të zyrtarizohet te klubi gjerman Schalke 04.

Mesfushori ka kaluar tashmë testet mjekësore dhe shumë shpejt do të bëhet zyrtarisht lojtar i klubit të Bundesligës.

Lajmi është njoftuar nga klubi gjerman përmes rrjetit social, Tëitter.

Schalke do të paguajë 1.5 milion euro për pagën e kroatit.

Pjaca u transferua nga Dinamo Zagreb te Juventusi në vitin 2016-të, por sezonin e shkuar pësoi një dëmtim të rëndë duke e detyruar të qëndronte për shumë muaj larg fushave të blerta./a.k/noa.al/